Záhrobská dojela ve slalomu SP pátá

Lyžařka Šárka Záhrobská skončila v závodě Světového poháru na německé straně Šumavy pátá. Po prvním kole byla osmá, vedla Švédka Marie Pietilaeová-Holmnerová, která ale ve druhé jízdě chybovala a skončila osmá. Překvapivě naopak vypadla Maria Rieschová, která upadla v jedné z kombinací branek.

Slalomářka Šárka Záhrobská před startem nové sezóny

Slalomářka Šárka Záhrobská před startem nové sezóny | Foto: Tomáš Lisý

Šárka Záhrobská zajela v prvním kole slalomu Světového poháru na Velkém Javoru osmý nejrychlejší čas. Na vedoucí Švédku Pietilae-Holmnerovou ztrácí česká lyžařka 1,77 sekundy. Trať pro první kolo stavěl trenér Záhrobské Pavel Šťastný, ale jeho svěřenkyně měla přesto při své jízdě problémy.

"Každá brána je na čistém ledu. Stavebně to je postavené opravdu jako slalom, tedy docela náročné. Často se staví lehké slalomy, rovně z kopce, tak tady i na vršku, kde jsem udělala pár chyb, zatáčí. A je vidět, jak někomu to sedí, třeba Marii Pietilae, která jezdí tou původní, trochu carvovou technikou. Ta není dobrá všude, ale jí to sedlo výborně," hodnotila Záhrobská pro Radiožurnál. Další Češka Martina Dubovská první část nedokončila.

00:00 / 00:00

Šárka Záhrobska po prvním kole slalomu

Ve druhém kole byl ale slalom ještě těžší. Hned třetina závodnic nedojela a mnoho dalších předvedlo na trati chyby, které je stály kvalitní umístění. Nejlepší čas dlouho držela Italka Manuela Moelggová, která se z 16. místa po prvním kole posunula na konečné čtvrté místo.

Záhrobská nepředvedla agresivní jízdu, ale trať zvládla bez velkých chyb a po dojetí se zařadila hned za Moelggovou. K posunu v pořadí pomohlo české závodnici vypadnutí Švédky Borssenové. Další zaváhání předvedla mladá Němka Duerrová, která nakonec obsadila 10. místo.

Šárka Záhrobská v cíli druhého kola

"Tenhle slalom byl nejtěžší v sezoně. Nejen počasím, které nebylo úplně optimální, protože nahoře hodně foukalo. I povrchem, byl to čistý led, mnohem hrubší než byl v Záhřebu a ve Flachau. Obě dvě kola byly hodně těžce postavený. Jak Pavel Šťastný, tak i švédský trenér ve druhém kole si dali záležet. Na ženský to byl neobvykle náročný slalom, ale jsem toho názoru, že by ty slalomy takhle měly vypadat," zhodnotila druhé kolo a i celý slalom Šárka Záhrobská.

Poslední překvapení předvedla po úvodním kole první Švédka Maria Pietilaeová. Ta ještě po druhém mezičase o půlsekundu vedla, ale poté minula jednu z branek a ztratila šanci na triumf. K její cti se ale do branky vrátila a vybojovala konečné osmé místo.

Už v prvním kole vypadla vedoucí žena Světového poháru Maria Rieschová, která nezvládla kombinaci několika branek a upadla. Druhá žena průběžného pořadí SP, Američanka Lindsey Vonnová, po pádu ve tréninku do závodu nenastoupila.

Slalom - ženy:
1. Marlies Schildová (Rak.) 1:55,19 (57,16+58,03), 2. Zuzulová (SR) 1:55,87 (56,72+59,15), 3. Poutiainenová (Fin.) 1:56,97 (57,43+59,54), 4. Mölggová (It.) 1:57,60 (59,22+58,38), 5. Záhrobská (ČR) 1:57,82 (58,28+59,54), 6. Zettelová (Rak.) 1:57,95 (57,98+59,97), 7. Gagnonová (Fr.) 1:58,05 (59,47+58,58), 8. Pietiläová-Holmnerová (Švéd.) 1:58,10 (56,51+1:01,59), 9. Noensová (Fr.) 1:58,19 (58,36+59,83), 10. Dürrová (Něm.) 1:58,30 (57,60+1:00,70), ...Dubovská (ČR) nedokončila 1. kolo.