Záhrobská nečekala s takovým startovním číslem zázraky

Pro fotbalisty nebo hokejisty je celkem jedno, s jakým číslem nastupuje na hřiště. V takovém alpském lyžování je ovšem číslo na výstroji věcí dost zásadní, která mívá vliv na výsledek. V prvním závodě nové sezóny se o tom přesvědčila i česká reprezentantka Šárka Záhrobská.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šárka Záhrobská | Foto: Jan Kaliba | Zdroj: Český rozhlas

Obří slalom, to je grunt, tvrdí mnoho alpských lyžařů včetně Šárky Záhrobské. V téhle disciplíně musíte uplatnit slalomovou techniku ve větší rychlosti a navíc je v ní přiléhavě také obří konkurence.

Nejlepší česká lyžařka vyhlásila cíl dostat se do absolutní špičky v obřím slalomu už dávno a letos také kvůli tomu angažovala nového trenéra Pavla Šťastného. Určitě i sama závodnice byla zvědavá, jak se jí po letní přípravě povede v prvním závodě sezóny, kterým byl v rakouském Söldenu právě obří slalom.

Přehrát

00:00 / 00:00

Záhrobská nečekala s takovým startovním číslem zázraky

Skončila padesátá třetí se skoro osmisekundovou ztrátou na nejrychlejší ženu prvního kola Němku Hölzlovou.

,,Ta trať nevydržela jako v loňském roce a dost se bortila. S takovým číslem nebyly šance na postup příliš vysoké,“ řekla Radiožurnálu Záhrobská a zároveň tím označila jeden z důvodů, proč pro ni bude výstup mezi elitu obřího slalomu těžký.

Na základě výsledků v této disciplíně z minulé sezóny totiž startovala česká lyžařka až jako šedesátá v pořadí. Obecné pravidlo přitom zní - čím nižší startovní číslo, tím kvalitnější trať a větší naděje na úspěch.

Ale Šárka Záhrobská dobře ví, že zdaleka nejen vysoké startovní číslo může za to, že výsledky v obřím slalomu stále nepřicházejí. A po nevydařeném prologu nového ročníku rozhodně nepanikaří.

,,Na obřím slalomu stále pracujeme, od prvního závodu v sezóně jsem ani moc nečekala,“ říkala Záhrobská. Do druhého obřího slalomu má ještě dost času potrénovat, na řadu přijde až koncem listopadu v americkém Aspenu.

Jan Kaliba, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme