Záhrobská si chce napřed užít Vánoce a pak slalom v Semmeringu

Vánoce Šárky Záhrobské budou letos veselé, to je zřejmé už delší dobu. V létě totiž překonala vážnou nemoc. Ale nálada české lyžařky bude o svátcích ještě lepší díky tomu, že se jí podařil nejenom návrat do běžného života, ale i k závodnímu lyžování. Její poslední závod Světového poháru před Štědrým dnem to potvrdil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šárka Záhrobská | Foto: Česká sportovní

Ve švédském Aare získala Šárka Záhrobská před necelými šesti lety titul mistryně světa a teď pro změnu jistotu, že se jí po letní operaci nezhoubného nádoru v hlavě povedlo nejen rychle vrátit k závodění, ale i stabilizovat formu.

„Aare mám moc ráda, je to úžasné místo s výbornou energií. Vždycky se sem ráda vracím a doufám, že do konce své kariéry tady ještě pár závodů pojedu,“ pochvaluje si česká lyžařka, ačkoli tentokrát nebyla v horách středního Švédska ze všech nejlepší a na mladičkou americkou vítězku Shiffrinovou ztratila skoro tři sekundy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Šárka Záhrobská si chce v klidu užít Vánoce a pak zabodovat ve večerním slalomu v Semmeringu

Ale dokázala zopakovat čtrnácté místo z amerického Aspenu na konci listopadu, ve finském Levi předtím skončila ještě o jednu příčku lépe a to znamená, že závodit nezapomněla, z následků nemoci se dostává rychle a na rozdíl od beznaděje minulé sezóny má vybudovanou pozici pro návrat mezi nejlepší.

Vánoce tedy mohou začít a ze Švédska na místo dalšího podniku Světového poháru vede cesta přes Prahu.

„Štědrý den budu trávit určitě doma. Dárky pro nejbližší už mám obstarané, takže si můžu Vánoce užít v klidu. Dva dny po Štědrém dnu vyrazíme na trénink do Rakouska,27. a28. prosince se jede závod na Semmeringu, mně se ale bude týkat jen večerní slalom 29. prosince, to budou moc hezké závody,“ těší Šárka Záhrobská na další slalom speciál, ve kterém už chce přeskočit vyšší výkonnostní laťku - umístěním v první desítce by určitě nepohrdla.

Jan Kaliba, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme