Záhrobská vynechala dva závody a soustředí se na slalom v Courchevelu

Lyžařka Šárka Záhrobská měla po několikatýdenní pauze věnované tréninku startovat ve třech závodech Světového poháru během pěti dnů. Jenže páteční superobří slalom se ve Val d´Isere nejel kvůli počasí a v neděli tamtéž Záhrobskou diskvalifikovali po první části superkombinace kvůli nepřípustným parametrům výzbroje. Pak se přesunula do nedalekého Courchevelu, kde jí v úterý čeká slalom.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lyžařka Šárka Záhrobská

Lyžařka Šárka Záhrobská | Foto: Tomáš Lisý

Můžete popsat nedělní lapálii s lyží, kvůli které jste byla diskvalifikovaná?
"Bohužel jsme měli smůlu protože nám neprošla v cíli výška lyže, ačkoliv na startu bylo všechno v pořádku. Během jízdy se zlomil šroub v zadní části vázání, který uvolnil podložku a ta se asi o milimetr nebo milimetr a půl zvedla. Proto v cíli neprošla. Bohužel s lidmi, kteří to kontrolují už se potom nedá diskutovat, proč to neprošlo. Vůbec se s vámi nechtějí bavit a proto jsem nemohla nastoupit do slalomu. Pak jsme se rozhodli vynechat závody v Lake Louis a kvůli vysokým startovním číslům i závody ve Svatém Mořici. Připravovali jsme se částečně v Kanadě, pak jeden dva dny v Rakousku, ale kvůli velkým přívalům sněhu jsme museli odjet do Francie. Tam byly podmínky velice dobré."

Jste spokojená s rozhodnutím vynechat pár závodů a soustředit se na trénink. Povedlo se natrénovat to, co jste potřebovala?
"Uvidíme, od jara pracuju na změně techniky, předěláváme hodně věcí a zatím se určitě pořád hledám. Takže si nemyslím, že jsem během čtrnácti dnů všechno natrénovala, že všechno umím. Trénink pokračuje dál, my jsme se rozhodli závody vynechat, protože tam mám vysoká startovní čísla a nemělo by to žádný velký efekt. Ne proto, že bych se potřebovala speciálně připravovat na slalom. Hodně toho musí v tréninku dohánět a hodně na sobě pracovat."

Přehrát

00:00 / 00:00

Záhrobská vynechala dva závody a soustředí se na slalom v Courchevelu

Úterní slalom v Courchevelu se pojede v tomto středisku vůbec poprvé. Jak je podle vás středisko, které hostilo v minulosti i olympijské závody, připravené a jak se vám tady líbí trať a okolí?
"Byla jsem tady už před šesti lety na Evropském poháru, tenkrát jsme jeli obří slalom. Tratě jsou připravené velmi dobře, určitě se na to velmi soustředili. Jak ubytování, tak zázemí bude také velmi dobré. Kopec určitě nepatří k těm nejlehčím, patří spíš k těžším. Není úplně ledový, je tam tvrdý agresivní sníh, určitě to nepreparovali vodou. My jsme tady byli už minulý týden a už tenkrát to bylo velice tvrdé, protože tady pršelo. Takže ten kopec je přírodně tvrdý, protože propršel a pak to zmrzlo. Ani my nepřijde slalom moc dlouhý, takže budou asi velmi malé rozdíly, tak jsem na to zvědavá."

Co od sebe čekáte po takové pauze v závodním slalomu?
"Pro slalomářky byla pauza stejně dlouhá, žádná očekávání nemám, protože stále na sobě pracuju a pořád se hledám. Musím říct, že jsem se ještě nenašla. Takže zkusím do toho dát to nejlepší, čeho jsem teď schopná. Doufám, že to bude dobrý výsledek."

Když člověk přijede na Světový pohár v jakékoliv lyžařské disciplíně do této oblasti tak na něj všude vykukuje usilování Annecy o pořadatelství ZOH v roce 2018. Ta volba bude zanedlouho, zajímá vás to ještě? Nebo v roce 2018 Šárku Záhrobskou na olympijských hrách už neuvidíme?
"V roce 2018 mě na olympijských hrách určitě neuvidíte a je to pro mě novinka. Nevěděla jsem, kdo všechno kandiduje na zimní olympijské hry v roce 2018. Pro mě jsou samozřejmě zajímavější olympijské hry v roce 2014 v Soči a pak se moje sportovní kariéra bude chýlit ke konci."

Jan Kaliba, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme