Záhrobská zajela v Záhřebu nejhorší slalom ve SP za poslední tři roky

České reprezentantce Šárce Záhrobské se nevydařil slalom Světového poháru v Záhřebu. Mistryně světa z roku 2007 a bronzová medailistka z poslední olympiády ve Vancouveru obsadila v chorvatské metropoli až 19. místo. Zvítězila Rakušanka Marlies Schildová.

Lyžařka Šárka Záhrobská

Lyžařka Šárka Záhrobská | Foto: Tomáš Lisý

Slalomářky neměly v Záhřebu ideální podmínky, na sjezdovce panovala poměrně hustá mlha. A lyžařky se s ní vyrovnávaly různě. Viditelnost ale zřejmě neměla na jejich výkon velký vliv.

Rakušanka Marlies Schildová, která vyhrála už čtvrtý z pěti slalomů této sezony, si přesto podle svých slov připadala jako slepá. Viděla prý maximálně do další branky. To druhá Němka Maria Rieschová na tom byla o dvě branky lépe.

A co na téma mlha prohlásila Šárka Záhrobská? „V prvním kole byla velmi špatná viditelnost, takže trošku ztěžovala podmínky. Samozřejmě ta první skupina měla podmínky stejné. My jsme trošku podcenili povrch, který byl ledový a nedržely mi úplně lyže, tak jak by měly. Na druhé kolo jsme to vylepšili, jela jsem mnohem lépe, i když těsně před cílem jsem udělala velkou chybu, která na ten celkový čas měla velký vliv.“

Bronzová medailistka z olympiády ve Vancouveru tedy přiznala velkou chybu v závěru druhého kola. Ale co kolo první? Tam to bylo poněkud složitější. „První kolo mi úplně nesedlo, z části i kvůli hranám, protože jsem neměla oporu, jakou bych potřebovala. Taky mám mnohem radši, když vidím na víc stran než na dvě. Takže v prvním kole jsem se nenašla, v tom druhém už to bylo mnohem lepší.“

Přestože to bylo lepší, tak zcela ideální to rozhodně nebylo. Horní a střední pasáž sice Záhrobské vyšla, ale zmíněná chyba v závěru znamenala až šestnáctý čas druhého kola.

V této sezoně Šárka Záhrobská stále čeká na umístění na stupních vítězů. Jejím nejlepším výsledkem je sedmá příčka z úvodního slalomu ve finském Levi. Loni přitom vybojovala bronz na olympijských hrách. Kde lze hledat důvody?

Po minulé sezoně Šárka Záhrobská angažovala trenéra Pavla Štastného, který se snaží změnit její styl. A současné ne úplně lichotivé výsledky jsou prý daní za jakési přeučování. Že ale takhle dlouhou "překlenovací dobu" Záhrobská nečekala, o tom svědčí i to, že před jejím začátkem mluvila o malém křišťálovém glóbu pro nejlepší slalomářku Světového poháru.

Ke své technice česká závodnice momentálně řekla. „Pořád bojujeme a pořád se zlepšujeme. Já myslím, že v Semmeringu už bylo vidět, že se to hodně zlepšilo. A i dnes třeba ve druhém kole - ta horní a střední část byly velmi dobré. Takže myslím, že postupujeme dobrým směrem.“

SP ve sjezdovém lyžování (Záhřeb):

Ženy - slalom: 1. M. Schildová (Rak.) 2:01,80 (1:01,09+1:00,71), 2. M. Rieschová (Něm.) 2:02,55 (1:01,85+1:00,70), 3. Mölggová (It.) 2:02,88 (1:01,28+1:01,60), 4. Poutiainenová (Fin.) 2:03,05 (1:02,41+1:00,64), 5. Pietiläová-Holmnerová (Švéd.) 2:03,64 (1:01,87+1:01,77), ...19. Záhrobská 2:07,31 (1:04,69+1:02,62), Smutná (obě ČR) nedokončila 1. kolo.

Pořadí slalomu (po 5 z 10 závodů): 1. M. Schildová 400 b., 2. M. Rieschová 320, 3. Poutiainenová 300, 4. Pietiläová-Holmnerová 219, 5. Noensová 159, 6. Hospová (Rak.) 138, ...10. Záhrobská 122.

Průběžné pořadí SP (po 15 z 38 závodů): 1. M. Rieschová (Něm.) 833, 2. Vonnová 647, 3. Görglová (Rak.) 483, 4. Poutiainenová 480, 5. Mazeová (Slovin.) 473, 6. M. Schildová 431, ...27. Záhrobská 122.

Jan Suchan, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít