Zájem fanoušků a médií je dobrým testem před olympiádou, říká skikrosař Kraus před SP v Harrachově

Skikrosař Tomáš Kraus se po neúspěchu na Světovém poháru v ruské Soči oklepal a soustředí se na další podnik - tentokrát v Harrachově. Na domácí závody se moc těší a po mistrovství světa je bere jako druhý vrchol předolympijské sezony.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skikrosař Tomáš Kraus | Foto: Alžběta Švarcová | Zdroj: Český rozhlas

Na druhou stranu může být "na obtíž" zájem fanoušků a medií, protože závodník se nemusí plně koncentrovat na výkon.

"To je jediná věc, které se trochu bojím. Ale bude to dobrý test, protože olympiáda člověka taky trochu odtahuje od samotného závodu atmosférou a tím, co se děje okolo. Nebude to jednoduché, ale zas to bude nový zážitek. Příležitost se ukázat v Čechách není tak častá, myslím, že to stojí za to. Snad ten výkon neutrpí," přeje si Tomáš Kraus.

V Harrachově se chce předvést hlavně před českými fanoušky, kterým zároveň che dokázat, že 54. místo ze Soči, jeho nejhorší umístění v kariéře, byla jen náhoda.

Přehrát

00:00 / 00:00

Harrachov hostí o víkendu závody Světového poháru ve skikrosu

"Nadšený z toho nejsem, ale jako rozčarování to brát nemůžu, potkalo to všechny, kteří letos vyhrávají, a všichni se z toho oklepali. Doufám, že nebudu jediný, který to nedokáže. Ale samozřejmě bych byl radši, kdyby se to nestalo," říká nejlepší český skikrosař.

I přes výpadek v Soči zažívá Tomáš Kraus jednu ze svých nejlepších sezon. Vždyť jako aktivní legenda stále patří ve svých devětatřiceti letech do nejužší světové špičky, což dokládá jeho průběžné třetí místo ve Světovém poháru

"Jsem rád, že se už teď ukazují takové vlaštovky ukazují, dá se říct, že už je to i stálejší forma, byl jsem třikrát ve velkém finále, dvakrát v malém, takže to už je důkaz dobré formy," nachází pozitiva směrem k olympijským hrám v Soči Tomáš Kraus.

Jeho spolu s dalšími nejlepšími světovými jezdci uvidí diváci na Světovém poháru v Harrachově v neděli, kdy jsou v areálu Rýžoviště v plánu kvalifikace a hlavní závod. Kvůli hustému sněžení totiž pořadatelé přeložili kvalifikace ze soboty na neděli.

Alena Benešová, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme