Zapomnětlivé české biatlonistky doufají, že už si všechnu smůlu vybraly

České biatlonistky prožily ukázkový "den blbec". V této sezoně zatím sbíraly spíš úspěchy, tentokrát se jim v Anterselvě ale bortilo skoro všechno, co mohlo. Hlavně vedoucí ženě Světového poháru Gabriele Soukalové a Evě Puskarčíkové.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gabriela Soukalová při nabíjení zbraně | Zdroj: ČTK

Zdá se, že zapomnětlivosti není v českém týmu konec. Minulý týden si Gabriela Soukalová nechala na hotelu pušku a teď?

„Eva Puskarčíková si zapomněla boty,“ hlásí tiskový mluvčí biatlonistů Tomáš Herman. „Trošku mi došla krev v žilách, když jsem to zjistila,“ směje se Eva Puskarčíková a dodává, že Gabriela Soukalová pro ni měla pochopení.

„Řekla mi: To je dobrý, mně se to stává furt. Tady mám ještě jedny boty, jestli chceš půjčit.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Zapomnětlivé české biatlonistky doufají, že už si všechnu smůlu vybrali

Ale také Gabriela Soukalová neměla den úplně podle představ, ona ho měla ze všech světových biatlonistek možná vůbec nejhorší.

Když přijela na první střelbu, zjistila, že má u pušky rozbitý závěr, a ztratila hodně času. Při druhé položce si musela vzít malorážku náhradní, minula s ní tři terče a ještě byla za špatné zacházení se zbraní diskvalifikována.

„Nepamatuju si, že by se mi něco podobného při závodě stalo. Na druhou stranu jsem zase ráda, že se mi to stalo právě teď a ne třeba na olympiádě. To by mě snad odvezly, nevím, co bych tam na střelnici dělala,“ vrátila se k nepodařenému závodu Gabriela Soukalová.

Ani problémy se zbraní ale nebyly u českých biatlonistek těmi posledními. Právě Eva Puskarčíková totiž mezi závodem a tzv. vyjetím Gabriele Soukalové omylem vzala lyže, které se pak několik desítek minut hledaly.

Čeští biatlonisté doufají, že si veškerou smůlu vybraly jejich kolegyně a je při dnešním sprintu nic podobného nepotká.

Biatlon - grafický profil sportovní disciplíny | Foto: ČTK

Jan Suchan, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme