Závěr Turné čtyř můstků absolvují všichni Češi kromě Koudelky

Závěrečný závod Turné čtyř můstků absolvují čeští skokani Jan Matura, Lukáš Hlava a Čestmír Kožíšek. Roman Koudelka už poslední podnik turné absolvovat nebude, kvůli nemoci totiž dnes do závodu ani nenastoupil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

skokan na lyžích Jan Matura.JPG

skokan na lyžích Jan Matura.JPG | Foto: Tomáš Kohout | Zdroj: Český rozhlas

Dnešní kvalifikaci vyhrál domácí skokan Wolfgang Loitzl, který dolětel až na hranici 132 metrů a připsal si známku 136,1 bodu. Jan Matura skončil na děleném 22. místě, Lukáš Hlava byl ještě o čtyři příčky horší a Čestmírk Kožíšek obsadil 43. pozici.

Nejtěžšího soupeře bude mít v zítřejším kole Jan Matura, kterému bude stát v cestě čtyřnásobný olympijský vítěz Simona Ammann ze Švýcarska. Lukáše Hlavu čeká Nor Andrea Stjernen, Kožíšek bude soupeři s Vladimirem Zografskim z Bulharska.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor se skokanem na lyžích Janem Maturou

„Kvalifikace jsem se ani nijak nebál, protože ve zkušebních kolech jsem pokazil skoky a taky by to stačilo. Ale jsem dneska nějaký unavenější, nemělo to šťávu. Se skokem jsem spokojený, ale zítra to snad bude lepší,“ zhodnotil svůj skok dlouhý 126 metrů Jan Matura.

Až ve čtvrté desítce pořadí skončil domácí favorit a celkový lídr turné Gregor Schlierenzauer, který v kvalifikaci skočil nejvíc 122 metrů. V závodě se utká se Slovincem Robertem Kranjecem.

„Všechny tři skoky jsem měl dneska dřív, takže pak došlo k tomu, že jsem nemohl tolik čekat za hranou a musel jsem tam čekat na lyže. Příště si musím víc počkat na hranu, abych měl lepší pocit přes přelet. Stopa tu není nic moc a jak vidíte sami, dopad je tu letos znovu tragický,“ naráží Lukáš Hlava na fakt, že dvěma těžkými pády odnesli dnešní závod Rakušan Manuel Fettner i Rus Denis Kornilov.

Kvalifikace na závod SP a závěrečný díl Turné čtyř můstků ve skoku na lyžích v Bischofshofenu (Rakousko):

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor se skokanem na lyžích Lukášem Hlavou

1. Loitzl (Rak.) 136,1 b. (132 m), 2. Stoch (Pol.) 135,5 (136), 3. Hilde (Nor.) 133,8 (135,5), ...22. Matura 120,3 (126), 27. Hlava 117,2 (126,5), 43. Kožíšek 105,6 (121).

Dvojice pro 1. kolo: Hlava - Stjernen (Nor.), Matura - Ammann (Švýc.), Kožíšek - Zografski (Bul.).

Tomáš Kohout, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme