Závěrečný závod biatlonistek v Anterselvě vyhrála Domračevová

Běloruská biatlonistka Darja Domračevová si v závodu Světového poháru s hromadným startem v italské Anterselvě doběhla pro prvenství, před druhou Slovenkou Kuzminovou a třetí Němkou Neunerovou. České biatlonistky se mezi 30 nejlepších pro závod s hromadným startem nedostaly, nejlepší z nich Veronika Vítková před ním byla v pořadí SP na 35. místě.

Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová

Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová | Zdroj: ČTK

Vedoucí žena průběžného hodnocení SP Magdalena Neunerová figurovala před závěrečnou střelbou na první příčce, ale o 30. vítězství v seriálu se připravila dvěma chybami při závěrečné střelbě a doběhla třetí.

Domračevová musela na trestné kolo také dvakrát, ale hned po úvodní položce a vynikající stíhací jízdou se dotáhla na špičku. Když Neunerová v závěru netrefila dva terče a Kuzminová jeden, běžela si Běloruska neohroženě pro třetí výhru v sezoně a celkově šestou v kariéře.

Slovenská olympijská vítězka Anastasija Kuzminová se poprvé v sezoně probojovala na pódium, když Magdalenu Neunerovou porazila o 7 sekund. Německá hvězda nicméně ve 14. závodu sezony stála pojedenácté na stupních vítězů a v celkovém hodnocení SP vede před druhou Domračevovou o 55 bodů.

SP v biatlonu v Anterselvě (Itálie):

Ženy - 12,5 km s hromadným startem:

1. Domračevová (Běl.) 35:03,6 (2 tr. okruhy), 2. Kuzminová (SR) -25,2 (1), 3. Neunerová (Něm.) -32,1 (2), 4. Bergerová (Nor.) -53,1 (3), 5. Slepcovová (Rus.) -55,7 (2), 6. Vita Semerenková (Ukr.) -56,5 (2), 7. Zajcevová (Rus.) -59,9 (2), 8. Ekholmová (Švéd.) -1:00,8 (1), 9. Dorinová-Habertová (Fr.) -1:09,2 (1), 10. Gregorinová (Slovin.) -1:21,2 (1)

Průběžné pořadí SP (po 14 z 26 závodů): 1. Neunerová 696 b., 2. Domračevová 639, 3. Mäkäräinenová (Fin.) 575, 4. Bergerová 560, 5. Zajcevová 557, 6. Ekholmová 524, ...37. Vítková 109, 78. Soukalová 4

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít