Závěrečný závod na 50 km vyhrál na MS Olsson, Bauer na 16. místě

Vítězem závěrečného závodu na 50 kilometrů klasicky se na mistrovství světa ve Val di Fiemme stal Švéd Johan Olsson, který podal famózní výkon. Stříbro vybojoval Švýcar Dario Cologna, třetí dojel Kazach Alexandr Poltoranin, který předčil ruského spolufavorita Legkova. Nejlepší z Čechů Lukáš Bauer skončil 16., byť se ještě ve dvou třetinách trati držel na druhé pozici.

Johan Olsson si na MS jede pro suverénní vítězství v závodě na 50 km

Johan Olsson si na MS jede pro suverénní vítězství v závodě na 50 km | Zdroj: Reuters

Jiří Magál byl v úvou závodu v krátkém úniku, ale do cíle dojel na 20. místě. Martin Jakš obsadil 26. a Ondřej Horyna 46. místo.

Dvaatřicetiletý Olsson jel od dvanáctého kilometru v úniku s Colognou, Švýcar ale po 20 kilometrech upadl ve sjezdu a Olsson ujel dalších třicet kilometrů až do cíle zcela sám.

Bauerovo 16. místo je jeho nejlepším výsledkem na šampionátu. Chvílemi se pohyboval na druhém místě, deset kilometrů jel mezi uniknuvším Olssonem a hlavním polem, ale tempo nevydržel a propadl se na konečnou 20. pozici.

Bauer: Mistrovství se mi nevydařilo

„Snažil jsem se využít, že jsem střídal v jiných kolech než zbytek pelotonu. Všichni ostatní vjeli do depa a já jsem nestřídal, takže jsem měl pár vteřin náskok a trochu jsem zvýšil tempo, aby se peloton musel snažit a aby mě dojížděl,“ vysvětlil Bauer svou taktiku, kterou chtěl peloton roztrhat.

00:00 / 00:00

Rozhovor reportéra Českého rozhlasu Tomáše Kohouta s lyžařem Lukášem Bauerem pro Sportžurnál

Od poloviny závodu se u Bauera střídaly chvíle, kdy se mu jelo skvěle, s krizemi. Chvílemi tak pomýšlel i na to, že by zkusil sjet vedoucího Olssona, ale v krizových chvílích si to zase rozmyslel.

„Olsson si vítězství strašně zasloužil, protože jel vabank a nebál se odjet, a pak už skupina neměla na to ho dojet a pohlídal si to,“ uznal Bauer.

„Mistrovství světa se mi nevydařilo a šestnácté místo na padesátku je příjemné, ale nic to neřeší,“ přiznal Bauer, že se svými výsledky na mistrovství není spokojen.