Závěrečný závod na MS v biatlonu ovládl Schempp. Nejlepší z Čechů Šlesingr skončil 13.

Německý biatlonista Simon Schempp se stal vítězem posledního klání na mistrovství světa v rakouském Hochfilzenu, když ovládl závod s hromadným startem. Pro druhé místo si v těsném finiši dojel Nor Johannes Bö, jenž udolal domácího Simona Edera. Z českých reprezentantů skončil nejvýš Michal Šlesingr, který se se šampionátem rozloučil 13. místem.

Nový mistr světa Simon Schempp

Nový mistr světa Simon Schempp | Zdroj: Reuters

Stejně jako v dopoledním závodě žen vládly v Hochfilzenu ideální klimatické podmínky, což vedlo k tomu, že závodníci na střelnici minimálně chybovali, takže ještě v polovině závodu jela většina startovního pole pohromadě.

To se týkalo i českých reprezentantů – Ondřej Moravec a Michal Šlesinger se první chyby dopustili až na třetí střelecké položce, po které se jim čelo závodu o něco vzdálilo.

Oba dva se však i přesto stále drželi na dohled elitní desítce, zatímco Michal Krčmář se po třetí střelbě pohyboval kolem 20. místa.

Dahlmeierová získala v hromadném startu na MS páté zlato. Koukalová dojela čtvrtá

Při závěrečné střelbě však Moravec i Šlesinger jednou chybovali, takže bylo zřejmé, že jim elitní desítka unikne.

V posledním běžeckém kole si to o zlato rozdali Rakušan Simon Eder a Němec Simon Schempp, kteří v závodě sestřelili všech 20 terčů. Z vítězství se nakonec radoval domácí Schempp, jenž o svém triumfu rozhodl v posledním stoupání. Německý reprezentant vybojoval svůj premiérový individuální titul mistra světa.

Eder v závěru nakonec ztratil i stříbro, když ho pokořil Johannes Bö. Z českých závodníků se nejvíce dařilo Michalovi Šlesingrovi, který skončil třináctý. Pro 16. příčku si dojel Ondřej Moravec, zatímco Michal Krčmář obsadil 22. pozici.

Mistrovství světa v biatlonu v Hochfilzenu (Rakousko):
Muži - závod s hromadným startem (15 km):
1. Schempp (Něm.) 35:38,35 (0 trest. okruhů), 2. J. T. Bö (Nor.) -9,0 (1), 3. Eder (Rak.) -10,1 (0), 4. Šipulin (Rus.) -25,3 (2), 5. M. Fourcade (Fr.) -31,3 (3), 6. Bailey (USA) -33,5 (0), 7. Landertinger (Rak.) -38,0 (2), 8. Lindström (Švéd.) -39,7 (1), 9. Doll (Něm.) -42,9 (2), 10. Peiffer (Něm.) -46,1 (2), ...13. Šlesingr -54,1 (2), 16. Moravec -1:07,7 (2), 22. Krčmář (všichni ČR) -1:42,0 (1).

Průběžné pořadí SP (po 19 z 26 závodů): 1. M. Fourcade 1020, 2. Šipulin 690, 3. Schempp 673, 4. J. T. Bö 621, 5. Peiffer 550, 6. Björndalen (Nor.) 524, ...12. Moravec 416, 15. Krčmář 389, 20. Šlesingr 301, 53. Soukup 52, 58. Václavík 42, 79. T. Krupčík (všichni ČR) 12.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít