Závod družstev vyhráli na harrachovském můstku skokani Norska

Čeští skokané na lyžích Jakub Janda, Martin Cikl, Jan Matura a Lukáš Hlava skončili šestí v závodě družstev při Světovém poháru v Harrachově. Z překvapivého prvenství se radovali Norové. Druzí byli favorizovaní Rakušané a třetí Slovinci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Jiroutek upravuje kombinézu Jakuba Jandy | Foto: Tomáš Kohout | Zdroj: Český rozhlas

Vítězství Norů je docela velké překvapení, protože se všeobecně předpokládal triumf Rakušanů. "U jedné sázkové kanceláře na Rakušany dokonce byl kurs 1,07, to je téměř nesázitelné," potvrdil ve Sportžurnálu reportér Tomáš Kohout.

Rakušané totiž v týmové soutěži naposledy nevyhráli loni v letech v Englbergu, ve složení Morgenstern, Kofler, Schlierenzauer a Zauner jsou téměř neporazitelní. Mimochodem, také v Englbergu se před ně dostali Norové.

"Je neskutečně krásné dosáhnout tohoto vítězství, snažíme se o ně už hodně dlouho. Rakušané jsou v posledních dnech hodně dobří, ale dnes neměli svůj den a my ukázali, že se zlepšujeme," tvrdil na tiskové konferenci Tom hilde, člen norského týmu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Moderátor Filip Šedivý mluvil s reportérem harrachovského závodu Tomášem Kohoutem

Navíc si český kouč David Jiroutek myslí, že Norům pomohl i harrachovský můstek, který má hill size 142 metrů, tedy je jeden z těch větších a Norové obecně jsou dobří letci.

Češi bez Koudelky šestí

Roli lídra převzal podle očekávání Lukáš Hlava, který předvedl dva velmi dobré skoky a i v celkovém hodnocení by to jemu osobně stačilo na velmi dobré umístění. "Spokojený jsem, mohlo to dopadnout lépe, ale mohlo to být i horší, takže šesté místo beru," utrousil Hlava.

Jan Matura také skočil lépe, než v pátečním individuálním závodě. "Konečně povedený závod, za který se nemusím stydět. Je to povzbuzení do zítřka," byl spokojený Matura a stejně na tom byl i Jakub Janda.

drsný skokan na lyžích Jakub Janda.JPG | Foto: Tomáš Kohout

"Honza Maturů odskákal sto procent, Jakub Janda pracoval celé dopoledne s psychologem a zlepšení jste museli vidět v nájezdovém postavení. A Lukáš Hlava předvedl opět výkon, který byste ve čtvrtek nečekali," potvrdil trenér David Jiroutek.

"Nemám rád kdyby, ale kdyby tam byl Roman Koudelka, tak bychom mohli bojovat o první druhé místo. V úvodním závodě družstev Světového poháru to také těsně nevyšlo. Takže doufám, že to Pánbůh vidí a že nám to na některém důležitém závodě dá," dodal.

Velkou posilou byl alespoň po morální stránce Roman Koudelka. Ten po pádu ve čtvrtečním tréninku strávil noc v nemocnici s otřesem mozku, ale ještě před dnešním závodem přišel za týmem na hotel.

"Přišel za námi na oběd a na patro a nálada se úplně změnila. Bylo slyšet jen jeho, on je ten náš rozruch, a úplně změnil náladu. Když si někdo chce zalézt, tak zavře dveře, ale jinak je máme otevřené. Tým už od léta pracuje hodně skupinově a pozitivně," pochvaluje si Jiroutek.

V neděli bude Koudelka opět pouze jako divák. Individuální závod začne kvalifikací ve 12 hodin a 15 minut, hlavní soutěž startuje ve 14 hodin.

Tomáš Kohout, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme