Závod skokanů na lyžích v Harrachově byl netradičně bez problémů, pochválil ho i Morgenstern

Skokani na lyžích už odletěli z Harrachova do jiných zimních krajů. Potkají se zase v závěru týdne ve švýcarském Engelbergu a možná tam budou vzpomínat, jak jim bylo na severu Čech dobře. Že tomu nevěříte?

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skokan na lyžích Thomas Morgenstern | Foto: Tomáš Kohout | Zdroj: Český rozhlas

"Ze všechno nejdřív chci poděkovat každému, kdo se postaral o to, že se vůbec závodilo. Přitom, jaké bylo v minulých týdnech počasí to dlouho nevypadalo moc dobře. Všichni tady opravdu dřeli. Můstek připravili opravdu dobře a byla radost na něm skákat," řekl Rakušan Thomas Morgenstern.

Vítěz letošního Turné čtyř můstků začal takhle sám od sebe hodnocení na tiskové konferenci po závodě, ve kterém skončil druhý. Dodal tak váhu slovům trenéra českého týmu Davida Jiroutka, který neváhal přirovnat Harrachov k nejlépe pořádaným skokanským závodům světa.

Přehrát

00:00 / 00:00

Světový pohár v Harrachově letos nadchl skokany i trenéra Jiroutka

"Můstek, jeho úprava i okolí byly na úrovní Turné čtyř můstků, to se mi líbilo. Navíc nám konečně přálo i počasí, ono taky nejde mít pořád smůlu," prohlásil Jiroutek.

Harrachovské závody ať už v letech na lyžích nebo ve skocích, totiž často provází nepřízeň počasí. Nedostatek nebo přebytek sněhu, déšť, případně vítr jsou tam celkem běžnými doprovodnými jevy. Ale už zkraje letošního roku se Světový pohár odlétal podle plánu. A komplikace nenastaly ani při skocích.

"Byl to jeden z nejhezčích závodů, co jsem v Harrachově zažil. Modré nebe a skoro bezvětří, nebo jen stejnosměrný zaďák," divil se s lehkým úsměvem Thomas Morgenstern.

Pořadatelé šli letos v Harrachově do velkého rizika. Investovali hodně peněz i sil do toho, aby v nepříznivém prosincovém termínu a při špatných předpovědích uspořádali skokanům hned tři závody. A povedlo se jim to. Když ale padají i tak tradiční jistoty, jakými jsou potíže při harrachovských závodech, neřítí se svět do záhuby?

"Né, já myslim, že Harrachov je úplně v pořádku," pochopil nadsázku o víkendu nejúspěšnější Čech Lukáš Hlava.

Tomáš Kohout, Alena Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme