Závod SP v letech na lyžích v Harrachově byl přeložen na neděli

Skokani na lyžích v sobotu nedostali v Harrachově šanci, aby předvedli své umění na mamutím můstku. Na vině bylo počasí, konkrétně silný vítr, který na grafu téměř neustále ‚začerveňoval‘ dopad nepřípustnými čísly.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pořadatelé v Harrachově bojují s nepříznivým počasím | Zdroj: Reuters

Šance na uskutečnění závodu v sobotu nebyla. Vítr nepolevoval a navíc sněžilo a pršelo. „Vzhledem k tomu, že to vypadalo tak, jak to vypadalo, tak bylo víceméně jasné, že se to nijak neuklidní,“ komentoval Jan Matura tři hodiny dlouhé čekání na konečné rozhodnutí jury.

Je ale možné, že se v neděli v Harrachově létat bude. Počasí by mělo být o něco lepší. Pořadatelé a lyžařská federace mají tento plán. „Začneme 1. kolem prvního závodu v 9 hodin ráno a plánujeme, že se dopoledne odskáčou dvě soutěžní kola,“ to říkal Walter Hofer, ředitel závodů za FIS.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Harrachově se v sobotu nelétalo


V Harrachově bude za rok mistrovství světa v letech na lyžích a tyto závody by měly sloužit jako zkouška na něj. Nehrozí ale, že by o šampionát přišli. Problémy by neměly být ani z logistického hlediska, všechno okolo si pořadatelé vyzkouší i přes nepřízeň počasí. Pokud se létat nebude, tak jsou pořadatelé pojištění.

Tomáš Kohout, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme