Závod stínů: Biatlonistky při štafetě neviděly ani na mušku vlastní zbraně

Spojené státy opouštějí čeští biatlonisté s rozporuplnými pocity. Gabriela Soukalová vyhrála včetně štafety všechny tři závody Světového poháru, na areál v Presque Isle ale Češi s láskou vzpomínat nebudou. Měli tam špatné ubytování, nedostatečné zázemí na stadionu, velké mrazy a na závěr se přidal ještě hodně nezvyklý problém - tma.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Světelné podmínky na trati v Presque Isle | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

„V průběhu závodu se mi začalo čím dál tím víc stmívat a sjezdy byly hodně náročné. Nebylo to ideálně osvícené a nebyly jsme zvyklé ani na tmu na střelnici,“ postěžovala si členka české štafety Veronika Vítková.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tmou ovlivněný závěr závodu ženských štafet sledoval reportér ČRo Jan Suchan

První tři úseky ženské štafety se ještě stihly jakž takž za denního světla, ale když vyrazily na trať finišmanky, bylo to čím dál horší. Organizátoři totiž kvůli očekávaným velkým nedělním mrazům přesunuli závod na sobotní podvečer. Osvícení v Presque Isle ale nestačilo.

„Luxy jsou tam předepsané a tohle je určitě nesplňuje. To je závod stínů,“ poznamenal šéftrenér českých biatlonistů Ondřej Rybář v přenosu České televize.

„Když jsem vystartovala, první, co jsem viděla, byla tma na trati. Říkala jsem si: ‚Kam jedeš? Vždyť nic nevidíš!‘ Vůbec jsem nevěděla, kam trať vede,“ přidává své zážitky poslední členka ukrajinské štafety Olena Pidhrušná.

„Když jsem přijela na střelbu, vidím, že nevidím svou mušku. Ta tma prostě všechno rušila. Nemyslela jsem vůbec na nic kromě toho, abych kvůli té tmě nemusela na trestné kolo,“ dodala Ukrajinka.

Podobné starosti mělo více biatlonistek, protože střelnice byla málo a k tomu ještě nerovnoměrně nasvícená. I proto se při poslední střelbě hodně chybovalo.

Veronika Vítková se musela srovnat s náročnými podmínkami na střelnici | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

„Je nepříjemné, když vám to svítí do obličeje. Je to jako sluníčko z boku. Verča byla na krajním stavu, kde byla jasně vidět osvětlení a když se podíváte na prostředek, je úplně tmavý,“ divil se Ondřej Rybář.

Veronika Vítková se v nezvyklých podmínkách tak tak závěrečným náhradním nábojem vyhnula trestnému okruhu a pak dotáhla českou štafetu za prvním zlatem v této sezoně.

Příští závody už biatlonisty čekají na mistrovství světa a tam už si určitě vystačí s dobrými výsledky, ideálně medailovými, bobříka odvahy za běhání a střílení ve tmě si rádi odpustí.

 

Naše Zorro Mstitelky dneska ve štafetě zlatééé!!! Holky, gratulace a díky!

Zveřejnil(a) Český biatlon dne 13. únor 2016

Jan Suchan, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme