Závod týmů na MS vyhráli Rakušané, Češi vypadli hned v osmifinále

Týmovou soutěž na mistrovství světa ve sjezdovém lyžování v Beaver Creeku vyhráli Rakušané ve složení Eva-Maria Bremová, Marcel Hirscher, Michaela Kirchgasserová a Christoph Nösig a obhájili tak vítězství ze šampionátu ve Schladmingu před dvěma lety. Ve finále porazili 3:1 Kanadu, velké překvapení závodu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Týmovou soutěž na mistrovství světa ve sjezdovém lyžování vyhráli Rakušané | Foto: Jan Kaliba

Češi ve složení Šárka Strachová, Martin Vráblík, Kateřina Pauláthová a Kryštof Krýzl vypadli hned v prvním osmifinálovém kole po výsledku 1:4 se Švédskem, které nakonec po vítězství v malém finále nad Švýcarskem 3:1 vybojovalo bronzové medaile.

Ve svém prvním startu na šampionátu se představila specialistka na slalom Strachová, která sice trochu pokazila start a chybovala ještě jednou uprostřed trati, ale v cíli se na svou soupeřku Marii Pietiläovou-Holmnerovou, rovněž ryzí slalomářku, dotáhla a jejich souboj skončil remízou.

Také Vráblík byl v druhé jízdě pomalejší na startu, ale jeho manko cestou v souboji s Mattiasem Harginem narostlo na 58 setin. Pauláthová, která dostala při nominaci nakonec přednost před nemocnou Martinou Dubovskou, neudělala žádnou větší chybu, předvedla dobrý výkon, ale Anna Swennová-Larssonová byla nad její síly.

V posledním souboji atakoval po sympatické agresivní jízdě Krýzl favorita Andreho Myhrera, vypadalo to, že ho dokonce porazí, ale v přemíře snahy neprojel poslední dvě branky a byl diskvalifikován.

Velkým překvapením bylo těsné vyřazení Němců v sestavě mimo jiné s Viktorií Rebensburgovou a Felixem Neureutherem hned v prvním kole právě kanadskou čtveřicí. Ta se postarala o největší šok závodu, neboť se přes Itálii a na čas také přes přemožitele české čtveřice Švédy dostali až do finále. Tam ale už na favorita Kanaďané nestačili.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme