Česko 1:1 Rakousko

Závodiště v Chuchli se otevřelo lyžařům. Propadák to nebude, říká Neumannová

Dostihové závodiště v pražské Chuchli se proměnilo v lyžařský areál. Tratě s umělým sněhem by měly veřejnosti sloužit do té doby, dokud to počasí dovolí. SkiPark Velká Chuchle oficiálně otevřely závody s názvem Velká cena Prahy 5. Určeny byly především pro ty, co běžkují pro radost. Na start se měla postavit také Kateřina Neumannová, nakonec ale běžky neobula.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Olympijská vítězka v běhu na lyžích Kateřina Neumannová | Zdroj: ČTK

„Organizátorům závodu jsem slíbila, že se tady ukážu a ne, že budu startovat. Mám tady totiž hlavně pracovní povinnosti, protože ten projekt je vlastně částečně můj. Jsem tady hlavně pracovně a ne kvůli lyžování, které je pro mě spíše zábava, říká Kateřina Neumannová.

Olympijská vítězka z Turína a šéfka organizačního výboru mistrovství světa v Liberci 2009 je jednou z těch, kteří za chuchelským lyžováním stojí a v areálu provozuje svou běžkařskou školu.

„Osobně nejsem schopna, abych zde vyučovala lyžování, i když výjimečně se tu určitě objevím, ale o tom budeme informovat na našich internetových stránkách, aby měli návštěvníci možnost se mě na cokoliv zeptat osobně. Ovšem to bude spíš až někdy v budoucnu.“

Přehrát

00:00 / 00:00

S Kateřinou Neumannovou si povídal reportér Jan Suchan

Kateřina Neumannová se v roce 2009 velkou měrou podílela na organizaci mistrovství světa v klasickém lyžování v Liberci. Jenže to nedopadlo podle představ, především po stránce finanční. Že by ale projekt v Chuchli měl být jakousi náhradou, Kateřina Neumannová odmítá.

„To v žádném případě. Já tento projekt beru jako věc, kterou jsem měla v hlavě docela dlouhou dobu, myslím 6 nebo 7 let a nikdy jsem neměla vhodného partnera. Takže jsem čekala, až se někdo objeví a hlavně, až se objeví místo, kde by se všechno dalo realizovat, Chuchle je ale docela malý projekt a s velkým podnikem, jakým bylo mistrovství světa, nemá nic společného.“

Akce je to oproti MS v Liberci rozhodně menší. Vlastně šlo jen o to, domluvit se se závodištěm, aby trošku mrzlo a udělal se sníh. To všechno určitě něco stálo, ale dluhů se organizátoři nebojí.

„Tady máme nějaký rozpočet, takže když dojdou peníze, tak už se nemůže pokračovat. Je to nekomerční akce, což znamená, že se na ní prakticky nedá vydělávat. Největší náklady mělo samotné závodiště, které se stará o dráhu a technické věci,“ dodala Kateřina Neumannová.

Jan Suchan, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme