Závodníci přípravu na MS v biatlonu nepodcenili. Radiožurnál také ne

Všechno je připraveno, světový šampionát v biatlonu v Novém Městě na Moravě může vypuknout. Slavnostní zahájení je na programu v půl deváté večer, ale už teď by se mohlo závodit. Na tratích sportovci trénovali, technika prošla zkouškou při testovacím závodu a připraveni jsou i reportéři Radiožurnálu. Z Nového Města pro posluchače chystají různé rozhlasové laskominy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Biatlon, mistrovství světa, Nové Město na Moravě | Foto: Tomáš Kohout | Zdroj: Český rozhlas

Servírovat je budou postupně a na všechny možné způsoby. Ale nešlo by to bez rozhlasových mistrů zvuku, pro které by se spíše hodilo doslovné označení ‚přenosový technik‘.

Sám šéf tohoto pro rozhlas klíčového oddělení Jaromír Nikl tahal bedny s kabely, televizemi a bůh ví, čím vším ještě. A to nejen pro naše reportéry, ale i pro zahraniční rozhlasy. A pak se s kolegou Tomášem Tonem jali propojovat všechno se vším…

Přehrát

00:00 / 00:00

Český rozhlas se na mistrovství světa v biatlonu v Novém Městě na Moravě připravoval stejně pečlivě jako závodníci

„Máme půlku nataženou a zatím nám všechno funguje, musím to zaklepat na dřevo,“ usmívá se Jaroslav Nikl.

Nejdůležitější dráty vedou z ohrádek, kolem kterých těsně za cílem projdou po závodě sportovci a kde už bude čekat jeden z reportérů Radiožurnálu, aby se jich ihned ptal, a rovnou mohl rozhovor vysílat živě. Ten druhý už tou dobou bude mít v komentátorské kabině kus práce s přímými vstupy za sebou.

„Tak tohle je naše komentátorská kabina. Židlička je dost měkká? Dobře. Tady televize, data, mikroport po areálu. Sem si připojíte kodek. Tady budete mít mezinárodní zvuk, mixzónu a klasický mikroport. Do kodeku si můžeš míchat, co chceš,“ ukazuje Jaromír Nikl.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hostem Sportžurnálu byl šéftrenér české biatlonové reprezentace Ondřej Rybář

Inu dobrá, to je nabídka, která se neodmítá. Domácí mistrovství světa má tu výhodu, že si reportéři Radiožurnálu mohli všechno zařídit tak, jak si řekli. Maximalistické požadavky prošly, a tak se prý budou snažit, aby jim – a ani posluchačům - žádná biatlonová informace neunikla. Ta nejaktuálnější zní - nemocného Michala Šlesingra nahradí pro smíšenou štafetu v českém týmu Jaroslav Soukup.

Tomáš Kohout, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme