Zázračné krasobruslařské dítě, tak říkají patnáctileté naději Julii Lipnické

Prozatím měří jen 158 centimetrů, jednou ale může patřit k největším velikánům světového sportu. Řeč je o teprve patnáctileté krasobruslařce Julii Lipnické, o které se už nyní v Rusku mluví jako perfektní sportovní sázce do budoucna. Potvrdit tuto vizitku bude chtít moskevská školačka na mistrovství Evropy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Julia Lipnická v zajetí ruských novinářů | Foto: Michal Jurman

„Nevadilo mi, že jedu až poslední, necítila jsem žádnou nervozitu, prostě jsem se normálně těšila. Nakonec jsem předvedla dobré představení, takže jsem spokojená. Možná jen ten flip mohl být lepší," hodnotila svůj krátký program na mistrovství Evropy Lipnická.

Dívka, jejíž dětská téměř nenalíčená tvář hodně kontrastovala s nápaditě se lesknoucími a všemi barvami hrajícími obličeji jejích soupeřek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zázračné krasobruslařské dítě, tak hovoří o patnáctileté naději Julii Lipnické

Přesto to byla ona, která v patnácti letech měla nejobtížnější krátký program ze všech. Nakonec za něj vyinkasovala téměř 70 bodů a do dnešních bojů o medaile tak vstoupí z druhého místa s minimální ztrátou na krajanku Sotnikovovou.

„Trénink tady mi vůbec nevychází, nemohla jsem se nějak chytnout s hudbou, výraz je přitom moje silná zbraň. Ještě mám na čem pracovat," dokáže být k sobě i sebekritická jinak suverénně vystupující Lipnická, která ve své první sezoně mezi seniorskou elitou zatím bez problémů ničí mnohem zkušenější konkurenci.

Mnozí za jejími výkony zatím vidí hlavně dětskou ohebnost nebo mladickou bezstarostnost. Oboje ale může čas a úspěch hodně rychle odvát. Každopádně pro ruské krasobruslení přichází Lipnická v pravý čas.

Ve chvíli, kdy jsou sportovní úspěchy Jevgenije Pljuščenka sečteny, je právě ona tou, která by se na dalších několik let měla stát národní krasobruslařskou legendou. Odrazovým můstkem k tomu má být její dnešní volná jízda na mistrovství Evropy.

Michal Jurman, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme