Zlato na 30 km získala na MS Johaugová, Vrabcová-Nývltová na 9. místě

Závod na 30 km klasicky vyhrála na mistrovství světa ve švédském Falunu Therese Johaugová z Norska, před svojí krajankou Marit Björgenovou a domácí Charlotte Kallaovou. Česká běžkyně Eva Vrabcová-Nývltová skončila na 9. místě.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Therese Johaugová z Norska v cíli závodu na 30 km klasicky na mistrovství světa ve Švédsku

Therese Johaugová z Norska v cíli závodu na 30 km klasicky na mistrovství světa ve Švédsku | Zdroj: Reuters

Johaugová vyhrála suverénním způsobem. Už na sedmém kilometru se dostala do úniku a svůj náskok neustále navyšovala. Po jedenácti kilometrech činil více než půl minuty a deset kilometrů před cílem vedla o více než minutu.

Norská reprezentantka nakonec vyhrála s náskokem 52 vteřin a mohla se radovat už ze své sedmé zlaté medaile ze světového šampionátu v kariéře.

Vrabcová-Nývltová se po pomalejším začátku dostávala postupně do tempa. Po desátém kilometru se držela kolem desáté příčky ve skupince pěti běžkyň, ovšem od medaile ji dělilo kolem třiceti sekund.

Rodačka z Trutnova se ještě pokusila zaútočit na sedmou pozici, ale v závěrečných dvou kilometrech už české reprezentantce nezbyly síly.

Mistrovství světa v klasickém lyžování ve Falunu (Švédsko):

Běh na lyžích:
Ženy - 30 km klasicky s hromadným startem:
1. Johaugová 1:24:47,0, 2. Björgenová (obě Nor.) -52,3, 3. Kallaová (Švéd.) -1:31,6, 4. Niskanenová (Fin.) -1:55,2, 5. Bleckurová (Švéd.) -2:09,3, 6. Böhlerová (Něm.) -2:36,9, 7. Saarinenová (Fin.) -2:45,2, 8. Wengová (Nor.) -2:45,7, 9. Vrabcová-Nývltová (ČR) -2:52,4, 10. Östbergová (Nor.) -3:01,1, ...38. Grohová (ČR) -12:33,9.

Vojtěch Bureš, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme