Zlatý vstup do MS. Sáblíková vyhrála závod na 3 kilometry o 8 setin sekundy

Rychlobruslařka Martina Sáblíková obhájila loňský titul na tříkilometrové distanci z mistrovství světa na jednotlivých tratích. V ruské Kolomně porazila Ireen Wüstovou o 8 setin sekundy skvělým posledním kolem. Získala tak jedenáctou zlatou medaili.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martina Sáblíková dosáhla v Heerenveenu nejlepšího umístění na 1500 metrů v sezoně | Foto: Reuters

Soupeřkou Martiny Sáblíkové v deváté rozjížďce z deseti byla nizozemská konkurentka Marije Jolingová. Souboj dvou 28letých závodnic byl ale vyrovnaný pouze první polovinu tratě.

Pak Sáblíková ujela a začal její vlastní souboj s časem za vydatného povzbuzování trenéra Petra Nováka. Soupeřkou se v tu chvíli stala jiná Nizozemka – Ireen Wüstová, která zajela čas 4:03,13 už ve druhé rozjížďce.

Odvěká soupeřka ale i díky lepšímu ledu v úvodu programu jela skvěle a česká šampionka ji jen těžko stahovala. Ještě při nájezdu do posledního kola ztrácela dvě desetiny vteřiny, těsně pozadu byla i v nájezdu do cílové rovinky.

Osm setin? To je snad půl nože, žasne Sáblíková nad těsným vítězstvím

Číst článek

Jenže na posledních metrech ze sebe Martina Sáblíková vydala poslední zbytky sil a do cílové fotobuňky vjela v čase 4:03,05. Wüstovou porazila o 8 setin sekundy.

Poslední rozjížďka dvou Rusek na konečném pořadí nic nezměnila a Sáblíková s Novákem mohli slavit čtvrtý titul na trati 3000 metrů a jedenáctý z MS na jednotlivých tratích celkově. Na druhém místě historických tabulek tak dotáhla legendární Němku Gundu Nieamnnovou.

Dalším startem Martiny Sáblíkové v Rusku bude zítřejší závod na pět kilometrů, kterému na mistrovstvích světa vládne od roku 2007.

 

Dnes se bude znovu zlatit.... 11. titul MS z jednotlivých tratí, čtvrté na 3000 metrů.

Zveřejnil(a) Martina Sáblíková dne 11. únor 2016

Mistrovství světa v rychlobruslení na jednotlivých tratích v Kolomně (Rusko):
Muži:
10.000 m: 1. Kramer (Niz.) 12:56,77, 2. Bloemen (Kan.) 12:59,69, 3. Kooiman (Niz.) 13:02,15.
Ženy:
3000 m: 1. Sáblíková (ČR) 4:03,05, 2. Wüstová 4:03,13, 3. De Jongová (obě Niz.) 4:04,25.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější:

Nejčtenější na Facebooku

Nejčtenější na Twitteru