Zranění lyžaře Krýzla je vážnější, na MS asi pojede jen slalom

Start Kryštofa Krýzla na nadcházejícím mistrovství světa ve Schladmingu je v ohrožení. Zranění českého lyžaře, které si v sobotu přivodil v Kitzbühlu na tréninku, je totiž vážnější – vyšetření prokázalo natržený vaz.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kryštof Krýzl v Abelbodenu

Kryštof Krýzl v Abelbodenu | Foto: Czech Ski Media Team

V sobotním tréninku se Krýzl na svahu nevyhnul brance, a i když neupadl, zranil se.

„Jezdili jsme plánovaný slalomový trénink, podklad byl trochu rozměklý. Já ani přesně nevím, jak se to stalo, pod nohy se nedívám, ale chytil jsem špicara. Byla to pěkná pecka, vytočilo mi to nohu pořádně,“ popsal Krutl v tiskové zprávě.

Nepomohla ani péče fyzioterapeutů, kvůli přetrvávající bolesti musel český lyžař podstoupit další vyšetření, které prokázalo vážnější zranění, než jak se zprvu zdálo.

„Radil jsem se postupně se dvěma doktory, Marcelem Stašou a Jirkou Beznoskou, takže mám tu nejlepší péči, co mohu dostat. Intenzivně rehabilituji, chodím na laserové ošetření bolavého místa, postupuji fyzioterapii. Můžu dělat jen velmi málo. Situaci ještě komplikuje to, že se Marcelu Stašovi nelíbil RTG snímek a na rezonanci našel i oslabené místo na lýtkové kosti. Na omak to cítím, ale zřejmě je to hůře zhojená zlomenina z dřívější doby, ani jsem o tom nevěděl,“ uvedl Krýzl.

Jasnější předpověď zejména s ohledem na nadcházející mistrovství světa ve Schladmingu bude až po víkendu. Obří slalom je na programu v pátek 15. února, slalom pak v neděli 17. února. Ještě předtím je Kryštof Krýzl nominován do týmového paralelního slalomu na úterý 12. února.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme