Zraněný biatlonista Soukup se po deseti měsících vrací do Světového poháru

Před pár měsíci se sotva učesal a teď se bude znovu měřit s nejlepšími biatlonisty planety. Po skoro deseti měsících naskočí do Světového poháru bronzový medailista z posledního mistrovství světa Jaroslav Soukup.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bronzový medailista z MS v biatlonu Jaroslav Soukup

Bronzový medailista z MS v biatlonu Jaroslav Soukup | Foto: Tomáš Kohout | Zdroj: Český rozhlas

„Pravou rukou jsem nebyl schopný se ani podrbat na hlavě, takže jsem si opravdu nijak neužíval. Zas tak šikovný jsem nebyl. Zvládnul jsem to, ale nebylo to úplně na jedničku,“ popisuje třicetiletý závodník, který si při srpnovém pádu z kola na několikrát zlomil pravou ruku a chvíli měl jiné starosti než biatlon.

Však pro něj prý česání nebylo největší komplikací, tu si jako stydlín a gentleman nechal pro sebe. Po kontrolách u lékařů i fyzioterapeuta Pavla Koláře začal Jaroslav Soukup postupně trénovat.

Přehrát

00:00 / 00:00

V biatlonovém Světovém poháru se chystá velký návrat. Po skoro deseti měsících do něj znovu naskočí bronzový medailista z posledního mistrovství světa Jaroslav Soukup

Fanoušci si ale můžou být jistí, že když nastoupí v Oberhofu do sprintu Světového poháru, nebude to žádný uspěchaný návrat…

„Největší motor je, že chci být zdravý. Chci, aby mi ruka fungovala,“ říkal Soukup před dvěma měsíci. Z obavy o vlastní zdraví si teď dává větší pozor, sjezdy nejezdí v plné rychlosti a déle se srovnává do střelby vleže.

Zkrátka to ještě chvíli potrvá, než to bude zase ten frajer, který českému biatlonu po pěti letech zařídil medaili ze světového šampionátu. Ale také kvůli sebedůvěře by se vydařená obnovená premiéra velmi hodila.

Jan Suchan, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme