Zvláštní ruská bandy taktika. Dvacet gólů do vlastní brány. Týmům hrozí trest

Dvacet gólů, ale všechny do vlastní brány. Dva ruské týmy bandy – Bajkal-Energiya a Vodnik čelí disciplinárnímu řízení za bojkot utkání. Motivem bylo zřejmě vyhnutí se lepšímu soupeři v play-off.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: usabandy .com

Zápas mezi týmy Bajkal-Energiya a Vodnik byl vyrovnaný 0:0 do té doby, než Oleg Pivovarov z druhého jmenovaného týmu vstřelil tři vlastní branky za sebou. Bajkal reagoval devíti zásahy taktéž do vlastní sítě. V posledních sedmi minutách úřadoval znovu Pivovarov a poslal do vlastní brány dalších osm gólů.

Prezident ruské federace bandy Boris Skrynnik řekl tiskové agentuře Tass, že oba týmy čelí velmi přísným opatřením. Zároveň obvinil Vodnik z toho, že kanonádu vlastních gólů udělal kvůli tomu, aby se v play-off vyhnul úřadujícímu mistrovi a setkal se tak s hratelnějším týmem.

Bandy je obdobou ledního hokeje. Pravděpodobně se tato kolektivní míčová hra vyvinula z pozemního hokeje. Hraje se na velkém kluzišti s gumovým míčem.

Týmu Bajkal-Energiye, který nakonec zvítězil 11:9, na výsledku tolik nezáleželo, jelikož už má jisté, že se ve vyřazovací fázi utká s lehčím soupeřem a hráči se tak rozhodli přistoupit na stejnou hru pouze pro zábavu.

Situace připomíná například skandál z olympijských her v roce 2012, kdy se osm hráček badmintonu z Jižní Koreje, Číny a Indonésie rozhodlo dělat záměrně chyby v základní skupině, aby tak zmanipulovaly losování do dalšího kola. Následně byly vyloučeny.

ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme