Atentát v Londýně má další oběť: boj o život prohrála Rumunka zachráněná z Temže

Bilance březnového teroru v londýnském Westminsteru vzrostla na šest mrtvých. Boj o život prohrála Rumunka, kterou vůz atentátníka srazil z mostu do řeky Temže. O smrti Andreey Cristeaové v pátek informovala britská policie, napsala agentura Reuters.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

31letá Rumunka Andreea Cristeaová zemřela ve čtvrtek, 15 dní po atentátu. | Zdroj: Reuters

Žena, kterou britské bezpečnostní složky identifikovaly jako Andreeu Cristeaovou, svým zraněním podlehla tento čtvrtek.

Stalo se tak 15 dní poté, co 52letý britský občan Khalid Masood vjel autem do davu lidí na Westminsterském mostě, načež nožem napadl na policisty střežící vchod do britského parlamentu.

Na mostě mezi jinými zranil právě i Rumunku Cristeaovou, která do Londýna přijela na turistický výlet. Útočníkův vůz mladou ženu srazil do řeky Temže, odkud ji později vylovili záchranáři. 31letá Cristeaová zemřela poté, co lékaři konstatovali, že její stav je beznadějný a vypnuli přístroje, jež ji udržovaly při životě.

První hrdina z Londýna: poslanec zachraňoval pobodaného policistu, dokud nedorazili lékaři

Číst článek

Dalšími oběťmi Khalida Masooda jsou 75letý penzista Leslie Rhodes ze severozápadního Londýna, učitelka španělštiny a matka dvou dětí Aysha Fradeová a americký turista Kurt Cochran, který v britské metropoli slavil výročí svatby s manželkou Melissou. Ta je mezi téměř 50 zraněnými. Zahynul také 48letý neozbrojený policista Keith Palmer, jehož Masood pobodal před parlamentem.

Oběti atentátu v Londýně na snímcích zveřejněných policií (kolář Reuters). Zleva po směru hodinových ručiček Andreea Cristea, policista Keith Palmer, Kurt Cohran, Leslie Rhodes, Aysha Frade. | Foto: Reuters

mls Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme