Auta boural jako kuželky. Selhaly mi brzdy, brání se řidič, který svůj náklaďák prohnal kolonou

VIDEO UVNITŘ: Jen o vlásek unikl veřejnému lynčování řidič nákladního auta, jehož vůz projel dopravní zácpou v brazilském městě Belo Horizonte bez viditelné snahy o zastavení. Jako kuželky přitom z cesty odrážel osobní auta, kterých naboural celkem 20. Video z nedaleké bezpečnostní kamery zveřejnila řada brazilských médií. Řidič se po incidentu omlouval, že mu selhaly brzdy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nákladní vůz, který narazil do koly v Belo Horizonte | Foto: reprofoto Youtube

Kolonou pomalu popojíždějících aut se podle záznamu v pravém ze dvou pruhů prohnal nákladní vůz, který začal v relativně velké rychlosti rozrážet auta před sebou. Nic netušící řidiči byli se svými auty většinou odrmšťováni na travnatý pás či vedlejší silnici za ním.

Někteří z nich, patrně otřeseni po nárazu, nedokázali zabrzdit a jejich auto se řítilo dál, než nabouralo. Jeden z automobilů málem smetl chodkyni. Podle úřadů bylo celkem zraněno 16 lidí, z toho dva vážně.

Řidiči, kterým to zdravotní stav dovolil, se srotili u nákladního auta, jehož cesta definitivně skončila po několika stovkách metrů od prvního nárazu. Naštěstí pro řidiče se vzápětí objevila policie, která podle médií zabránila jeho hrozícímu veřejnému lynči.

Muž na svou omluvu řekl, že u vozu nejprve nečekaně selhalo řazení, kvůli čemuž nemohl snížit rychlost podřazením, a poté zcela vypověděly službu i brzdy. Vyšetřovatelé nyní zkoumají, zda je jeho verze pravdivá a kdo za selhání může.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme