Další zatýkání v Moskvě. Při novém protivládním protestu zadržela policie až 30 lidí

Ruská policie v neděli zatkla kolem 20 lidí, kteří se pokusili o úřady nepovolený protestní pochod na Triumfální náměstí v Moskvě. Dalších sedm osob zadržela na náměstí poblíž Kremlu, napsala agentura AP s odvoláním na ruské úřady.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Protivládní protesty v Moskvě.

Protivládní protesty v Moskvě. | Zdroj: Reuters

Nepovolené protesty v hlavním městě následovaly po masových protivládních akcích z minulého víkendu.

V centru Moskvy se pohybovalo velké množství strážníků. Policie zablokovala Puškinovo náměstí, kde se tradičně scházejí příznivci opozice. Přístup chodců na Rudé náměstí byl možný jen přes detektory kovu.

K novým protivládním protestům podněcovaly výzvy na internetu, jejichž původci nejsou podle agentury DPA zcela známí. Do ulic ale vyšli znovu i studenti v Petrohradě a Čeljabinsku.

Minulou neděli se v téměř stovce ruských měst sešli demonstranti k protestu proti korupci v nejvyšších patrech ruské politiky. Jen v Moskvě se pochodu podle organizátorů zúčastnilo několik desítek tisíc lidí, zhruba tisícovku z nich včetně organizátora Alexeje Navalného policie zadržela. Část z nich byla potrestána pokutou nebo až patnáctidenním vězením, opoziční vůdce Navalnyj obojím.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme