Jihlavský Rosa dostal cenu fair play, ale jeho tým je na sestup. Rozhodl bych se stejně, o podzimním gestu

Ne všechna ocenění jsou důvodem k oslavě. Platí to třeba u fotbalisty Antonína Rosy. V pátek dostal diplom od Českého klubu fair play, jenže pořádně radovat se z toho nedokáže. Jihlavského obránce tíží špatná situace jeho klubu v boji o prvoligovou záchranu. Po sobotní porážce na stadionu Bohemians je Jihlava zase o něco blíž sestupu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Antonín Rosa v souboji se Siimem Lutsem z Bohemians | Zdroj: ČTK

Pro fanoušky i fotbalisty Bohemians byl závěrečný hvizd signálem k hromadné radosti, objímání se, skandování, vždyť klokani zvítězili po deseti zápasech, hráči Jihlavy se zatím trousili do kabin s hlavami dole - další ligové kolo je pryč a oni na poslední nesestupovou pozici stále ztrácejí 4body.

Přehrát

00:00 / 00:00

Antonín Rosa dostal cenu fair play, ale jeho tým je na sestup

„O tom se strašně těžko mluví. Pořád ztrácíme 4 body a zbývá 7 zápasů. Musíme dál bojovat, nic jiného nám nezbývá,“ posteskl si Antonín Rosa.

V tu chvíli nerozjasnil tvář Antonína Rosy ani diplom Českého klubu fair play. „Teď se o tom mluví těžko. Ta událost už byla na podzim a namluvilo se toho tolik, že teď už nemám extra pocity. Ale ceny si vážím, je to krůček očistě fotbalu,“ říká.

Antonín Rosa v listopadovém utkání proti Zlínu přiznal, že střelu hostujícího Hnaníčka tečoval právě on a nikoliv další zlínský hráč Diop stojící v ofsajdové pozici.

Díky tomu rozhodčí uznali gól, Jihlava rázem prohrávala 1:2 a nakonec prohrála 1:3. Teď by se Vysočině hodil každý bod, na který by třeba proti Zlínu dosáhla nebýt Rosova férového gesta.

„Přijde mi alibistické vracet se k jednomu zápasu a na ten to svalovat, prohráli jsme 12 dalších a u tohohle ani nevíme, jak by dopadl. Kdyby to byla 90. minuta a já to rozhodl, tak je to ok, ale takhle to bylo pořád hratelné. Znovu bych se rozhodl úplně stejně,“ říká hrdina, který nestojí o velké fanfáry, ale ani výčitky, jihlavský fotbalista Antonín Rosa.

Jan Suchan, VM Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme