Na základní škole v Kalifornii se střílelo, na místě jsou mrtví a zranění

Na základní škole v kalifornském San Bernardinu se dnes odehrála střelba, při které zahynuli dva dospělí a dva žáci utrpěli zranění. Na twitteru to oznámil šéf místní policie Jarrod Burguan s tím, případ je podle všeho vraždou a následnou sebevraždou. Škola upřesnila, že mezi oběťmi je učitelka.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

North Park Elementary School, San Bernardino

North Park Elementary School, San Bernardino | Foto: Google Maps

Incident na základní škole North Park se podle Burguana odehrál ve třídě. Dodal, že policie nyní okolí prohledává, žádné další nebezpečí ale nepředpokládá.

Mluvčí sanbernardinského školního okresu Maria Garciaová událost označila za případ rodinných sporů. O zdravotním stavu dvojice zraněných dětí nejsou informace. AP uvedla, že je do nemocnice přepravil vrtulník.

Zmíněná základní škola těsně sousedí s kampusem Kalifornské státní univerzity. Univerzita v reakci na střelbu vyhlásila poplach a nařídila studentům a učitelům, aby se ukryli.

Kalifornské San Bernardino bylo v prosinci 2015 dějištěm teroristického útoku, při kterém americký radikál pákistánského původu Syed Farook se svou ženou zastřelili 14 lidí. Oba při činu zahynuli.

ČTK, ZW ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme