Norská policie odpálila nalezenou bombu, podezřelý je ve vazbě

Norská policie v noci ze soboty na neděli provedla kontrolovanou explozi výbušného zařízení, které krátce předtím nalezla v centru Osla. Podle policie mohla podomácku vyrobená bomba způsobit jen omezené škody. Podezřelý člověk, který byl v souvislosti s tím zadržen a zůstává ve vazbě, informovala agentura AP.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Norsku začíná soud s Andersem Breivikem. V Norsku začíná soud s Andersem Breivikem. Oslo první den, před budovou soudu

V Norsku začíná soud s Andersem Breivikem. V Norsku začíná soud s Andersem Breivikem. Oslo první den, před budovou soudu | Foto: Filip Jandourek

Podle policejního náčelníka Vidara Pedersena bylo před stanicí metra Groenland v centru metropole nalezeno podezřelé zařízení, jehož možným účinkem si policie zprvu nebyla jista. Policisté proto vyklidili okolí, především lidi z barů a restaurací, které byly v sobotu večer plné.

Poté policejní pyrotechnici zařízení zneškodnili. Teprve následně Pedersen novinářům potvrdil, že šlo o bombu.

Podezřelý z útoku ve Stockholmu je Uzbek s vazbami na Islámský stát, tvrdí švédská média

Číst článek

V Norsku a dalších severských zemích byla ode dneška zavedena zvýšená bezpečnostní opatření v souvislosti s pátečním teroristickým útokem ve Stockholmu, kde nákladní vůz najel do lidí na rušné nákupní ulici, přičemž zemřely čtyři osoby a dalších 15 bylo zraněno. Podezřelý z něj je 39letý muž původem z Uzbekistánu.

Rovněž norská policie zadržela možného strůjce objeveného zařízení, podrobnosti o něm však nezveřejnila. Podle norských médií vedení silových rezortů zvažuje zvýšení stupně teroristické hrozby v zemi.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme