Odpověď na jaderné testy KLDR. USA posílají ke Korejskému poloostrovu válečná plavidla

Americké námořnictvo přesunuje ke korejskému poloostrovu válečná plavidla. Podle tichomořského velení armády jde o součást opatření, které mají udržet námořní síly v bdělosti. Severní Korea v posledních měsících otestovala několik balistických střel i nový typ raketového motoru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americká loď | Zdroj: Reuters

Útočná skupina námořnictva, kterou tvoří několik válečných plavidel i letadlová loď, se přesunuje ze Singapuru směrem ke Korejskému poloostrovu - s odvoláním na armádní zdroje to uvádí agentura Reuters.

Námořnictvo podle ní jako důvod označuje znepokojující kroky severokorejského režimu. Ten provedl několik jaderných testů i zkoušek raket středního doletu a snaží se vyvinout střelu schopnou zasáhnout Spojené státy.

Americký prezident Donald Trump varoval, že Spojené státy jsou ohledně jaderné hrozby odhodlané jednat i samy. Čínského prezidenta Si Ťin Pchina se během návštěvy snažil přesvědčit ke zvýšení tlaku na Pchojngjang.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme