Útočník z Petrohradu prošel s bombou bez reakce. Obsluha metra se bavila, zvuk rámu byl vypnutý

Zaměstnancům petrohradského metra hrozí obvinění z nedbalosti, která mohla napomoci k teroristickému útoku z minulého týdne. Uvedl to v pondělí petrohradský server Fontanka, který informoval o závěrech kontroly městské prokuratury.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brána v metru (ilustrační foto) | Foto: Wikimedia Commons CC BY-SA 3.0

Ukázalo se, že dvaadvacetiletý útočník Akbaržon Džalilov pronesl bombu do stanice metra bez větších překážek. Zvuk bezpečnostních rámů byl totiž vypnutý. Obsluha by si ho tak všimla jen v případě, že by cestující nepřetržitě sledovala.

Rámy však zůstaly bez dozoru, dva zaměstnanci se bavili mezi sebou v kabině obsluhy. Dalšího inspektora, který byl kvůli nemoci nepřítomen, nahradili dva stážisté. Ti však neměli žádný výcvik ani pravomoci. Chyběl i policista, který měl u stanice hlídkovat.

Braniborská brána se tentokrát nerozzářila. Petrohrad není výjimečný případ, zní z Berlína

Číst článek

Metro zvuk bezpečnostních rámů ve stanicích po provedených kontrolách znovu zapnulo. Vyšetřovatelé posoudí, zda někoho ze zaměstnanců obviní z nedbalosti.

Při teroristickém útoku v petrohradském metru zahynulo minulé pondělí 14 lidí včetně sebevražedného atentátníka. Dalších zhruba 50 lidí utrpělo zranění.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme