V Mexiku zmizelo 30 tisíc lidí. Často jde o oběti násilí drogových gangů

V Mexiku se na konci loňského roku pohřešovalo zhruba 30 tisíc lidí, kteří zmizeli za podezřelých okolností, často v souvislosti s násilím drogových gangů v této latinskoamerické zemi. Informovala o tom mexická Národní komise pro lidská práva (CNDH).

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poflakování - flákání - gang - Syracusy | Foto: Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 2.0 Generic, dspina13

Na počátku roku 2013, krátce poté, co se moci v Mexiku ujal současný prezident Enrique Peňa Nieto, vláda hovořila o 26 tisících "zmizelých" osobách. Podle CNDH se za poslední čtyři roky jejich počet zvýšil o čtyři tisíce.

Nejhorší situace v celém Mexiku je ve státě Tamaulipas, který je jedním z nejnásilnějších mexických států a to hlavně kvůli působení nechvalně známého drogového gangu Zetas. Ve státě Tamaulipas se pohřešuje 5 563 lidí.

Heroin, kokain, metamfetamin a marihuana. Mexického prokurátora zatkli v USA kvůli drogám

Číst článek

Číslo uváděné CNDH může být ve skutečnosti ještě o něco vyšší, neboť šest z 32 mexických federálních států neposkytlo data o osobách pohřešovaných na jejich území.

Komise ve své zprávě rovněž uvedla, že po celé zemi napočítala 855 masových hrobů z období posledních deseti let, v nichž bylo 1584 těl, většinou mužských. Identifikovat se z nich podařilo pouze něco málo přes polovinu.

V důsledku násilí páchaného drogovými gang v Mexiku za posledních deset let zahynulo přes 100 tisíc lidí.

My tu zatracenou zeď nezaplatíme, zní z Mexika. Trump chce začít stavět během pár měsíců

Číst článek

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme