V USA zadrželi podezřelého ze znásilnění, zločin přenášel živě na Facebooku

Policie v Chicagu zadržela čtrnáctiletého chlapce podezřelého z účasti na hromadném znásilnění o rok starší dívky, které skupina mladíků přenášela živě přes sociální síť facebook. Po dalších podezřelých se stále pátrá, uvedl v neděli americký tisk s odvoláním na policii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

znásilnění - zbitá žena - sexuální násilí - zneužívání

znásilnění - zbitá žena - sexuální násilí - zneužívání | Foto: CC BY-NC-ND 2.0, Brittanie Loren Pendleton

Čin snad až šesti chlapců sledovalo živě na facebooku kolem 40 lidí, uvedl policejní mluvčí Anthony Guglielmi. Žádný z nich ale policii neupozornil. Zadržený čtrnáctiletý chlapec se bude muset podle amerického tisku zodpovídat nejméně ze tří trestných činů.

Dívka, která se zřejmě stala obětí znásilnění, zmizela 19. března v okolí svého bydliště v Chicagu, které sužuje vysoká kriminalita. Policie ji nalezla až o dva dny později. Na video, které se objevilo na internetu, upozornila strážce zákona matka dívky.

Společnost Facebook se od videa distancovala a uvedla, že podobné činy jsou zavrženíhodné a videa s podobným obsahem jsou na její sociální síti zakázaná.

Podobný případ řešila před nedávnem policie ve Švédsku. Také zde tři muži znásilnění své oběti přenášeli živě přes facebook. Přenos podle odhadů vidělo kolem dvou tisíc uživatelů sociální sítě, řada z nich ale na rozdíl od amerického případu policii na video upozornila.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme