Zadrženým podezřelým z nastražení bomby v Oslu je 17letý žadatel o azyl z Ruska

Podezřelý, který byl zatčen v souvislosti se sobotním nálezem výbušného zařízení v centru Osla, je sedmnáctiletý občan Ruska, který v Norsku žádal o azyl. Sdělila to norská policie a státní zastupitelství. Podle vyšetřovatelů zatím není jasné, zda plánoval teroristický útok. Policie v noci zařízení kontrolovaně odpálila a uvedla, že podomácku vyrobená bomba mohla způsobit jen omezené škody.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Norsku začíná soud s Andersem Breivikem. V Norsku začíná soud s Andersem Breivikem. Oslo první den, před budovou soudu | Foto: Filip Jandourek

Podezřelý byl obviněn z držení výbušných látek, uvedl prokurátor. Policejní bezpečnostní služba (PST) sdělila, že po nálezu bomby zvýšila stupeň teroristické hrozby v zemi na „pravděpodobnou“ z „možné“.

V Norsku a dalších severských zemích byla od soboty zavedena zvýšená bezpečnostní opatření v souvislosti s pátečním teroristickým útokem ve Stockholmu, kde nákladní vůz najel do lidí na rušné nákupní ulici, přičemž zemřely čtyři osoby a dalších 15 bylo zraněno. Podezřelý z útoku je 39letý muž původem z Uzbekistánu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme