Pražský festival Aerodrome přivezl Linkin Park i Simple Plan. Poslechnout si je přišly tisíce lidí

Hlavní zpěvák americké skupiny Linkin Park Chester Bennington 11. června v Praze při vystoupení na hudebním festivalu Aerodrome. | Zdroj: ČTK

Neděle v pražských Letňanech patřila 4. ročníku hudebního festivalu Aerodrome. Hlavními hvězdami byli američtí Linkin Park a kanadská skupina Simple Plan.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Už odpoledne se v areálu sešlo několik tisíc lidí a další stovky nepřetržitě přicházely z východů nedaleké stanice metra. Podle odhadů pořadatelů se na místě mohlo sejít až 25 tisíc návštěvníků.

V areálu se sešly tisíce fanoušků. | Zdroj: ČTK

Z důvodu zvýšených bezpečnostních opatření a důkladných osobních prohlídek na vstupu organizátoři všechny návštěvníky žádali, aby při svém příchodu počítali s časovou rezervou.

Americký hip hop rapper Colson Baker, známý pod pseudonymem MGK nebo Machine Gun Kelly | Zdroj: ČTK

V několikahodinovém programu následně vystoupila skupina Counterfeit vedená zpěvákem a hercem Jamiem Bowerem, švédští Royal Republic, britská kapela Enter Shikari, hvězda světové hip hopové scény Američan Machine Gun Kelly alias MG.

Francouzsko-kanadský muzikant a člen pop-punkové skupiny Simple Plan Pierre Bouvier při hudebním festivalu Aerodrome 11. června v Praze. | Zdroj: ČTK

K hlavním hvězdám nicméně patřila kanadská punkrocková kapela Simple Plan. "My hrajeme jak v punkrockových klubech, tak v halách, i venku. Na festivalech je zajímavé to, že jsou tam i hudební fanoušci, kteří nás třeba nikdy neslyšeli. A to nás nutí se ještě více snažit, abychom je přesvědčili, že jsou tam správně," uvedl nedávno v rozhovoru s ČTK bubeník Simple Plan Chuck Comeau.

Sébastien Lefebvre z kanadské pop-punkové skupiny Simple Plan, která vystoupila 11. června v Praze na hudebním festivalu Aerodrome. | Zdroj: ČTK

Další hudební legendou, kterou festival přivezl, byli američtí Linkin Park. Formace ovládla pódium před půl desátou večer.

Skupina Linkin Park se do Česka vrátila po deseti letech. | Zdroj: ČTK

Do Prahy se vrátila po deseti letech a rovnou s ukázkami z nového alba One More Light a z největších hitů kapely, která si stále drží statut autorů nejprodávanějšího debutu 21. století za desku Hybrid Theory.

Zleva kytarista Brad Delson a klávesista Mike Shinoda | Zdroj: ČTK

Vystoupení Linkin Park | Zdroj: ČTK

dbr, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme