Třiaosmdesátiletá Jarmila se setká s papežem Františkem. Na cestu ji vyslala Ježíškova vnoučata

Poutníci českobudějovické diecéze se poprvé v novodobé historii vydají na pouť do Vatikánu za papežem Františkem. Je s nimi i třiaosmdesátiletá paní Jarmila, kterou na cestu poslala Ježíškova vnoučata.

Ježíškova vnoučata Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Papež František ve Vatikánu | Foto: Max Rossi | Zdroj: Reuters

Bezesporu půjde o jednu z nějvětších událostí jejího života. Už jako mladá se chtěla stát jeptiškou a víra pro ni znamenala hodně po celý život. „Když jsem chodila do školy, chtěla jsem být jeptiškou. Věděla jsem ale, že to není možné, naši neměli peníze, proto o tom nikdo nevěděl,” vzpomíná. 

Přehrát

00:00 / 00:00

Paní Jarmila se těší do Vatikánu

Víra ji provázela i tehdy, když musela dát svou mentálně postiženou dceru do ústavu. Když dnes může, podniká dvouhodinovou cestu na Velehrad, aby se viděly. 

Pravidelné setkání 

Nebudeme vám tajit, že o cestě do Vatikánu se paní Jarmila dozvěděla s předstihem, kvůli dokladům a zdravotní prohlídce. Na její výsledky napjatě čekala a byla připravená s lékařkou i smlouvat. Do Vatikánu nakonec odlétá už v úterý, ve středu pak padesát poutníků z českobudějovické diecéze stane před papežem Františkem. 

Někteří z poutníků si s papežem dokonce podají ruku: například desetiletý vozíčkář Martin mu předá perníkového Mikuláše. Společně s Jarmilou se všichni zúčastní i modlitby v bazilice sv. Kříže, prohlédnou si Aureliánské hradby a zúčastní se adventního koncertu Česko zpívá koledy. 

Generální audience ve Vatikánu je pravidelné setkání s věřícími: vždy ve středu, buď na náměstí sv. Petra, nebo (pokud je špatné počasí) v nedaleké aule Pavla VI. Čeští poutníci musí být na místě o dvě hodiny dřív, vystoupí s připravenou promluvou a následovat bude tolik očekávané setkání. 

Mária Pfeiferová, Alžběta Švarcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme