Změna počasí na víkend. Od pátku se výrazně ochladí, pršet ale bude málo

Na konci týdne nás čeká ochlazení, přeháňky a oblačnost. O víkendu může být až o 10 stupňů chladněji než ve středu a ve čtvrtek. Počasí ovlivní studená fronta, za kterou bude ve čtvrtek večer od severozápadu proudit studený a vlhčí vzduch.

Předpověď počasí Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Od pátku se prudce ochladí (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iRozhlas

„Víkend bude spíše chladnější, v sobotu místy přeháňky a v neděli jen minimálně, bouřky žádné,“ shrnula Marie Odstrčilová z Českého hydrometeorologického ústavu.

Pátek

V pátek můžeme po čtvrteční studené frontě čekat ochlazení. Teploty budou 14 až 18 stupňů, na jihovýchodě až 21 stupňů Celsia. V noci teploty klesnou na 12 až 8 stupňů. Do Česka začne proudit severozápadní studený a vlhčí vzduch. Bude převážně velká oblačnost, místy přeháňky, ale bez bouřek.

Sobota

V sobotu proto bude většinou oblačno, místy se mohou vyskytovat přeháňky. Nejnižší teploty v noci se budou pohybovat mezi 11 až 7 stupni. Nejvyšší denní teploty vystoupají na 15 až 19 stupňů. Foukat bude mírný severozápadní vítr.

Neděle

Oblačno bude většinou i v neděli. Přeháňky už se ale vyskytnou jen ojediněle. Teploty v noci klesnou na devět až šest stupňů a odpolední budou stejné jako v sobotu –15 až 19 stupňů. I v neděli bude foukat mírný severozápadní až severní vítr.

Dlouhodobá předpověď

Do poloviny července se budou teploty pohybovat kolem dlouhodobého průměru, denní maxima meteorologové očekávají v týdenním průměru převážně kolem 25 stupňů Celsia, noční minima kolem 12 stupňů. Sucho má pokračovat, přeháňky a bouřky se budou objevovat lokálně.

„Pro první dva týdny předpovědi předpokládáme počasí teplotně slabě nad dlouhodobým průměrem, třetí a čtvrtý týden předpovědi teplotně průměrný až slabě podprůměrný,“ uvedli meteorologové.

Srážek by mělo být v příštím týdnu méně, než je v tuto dobu obvyklé. „Další tři týdny předpovědi by se měly pohybovat kolem dlouhodobého průměru,“ napsal Český hydrometeorologický ústav.

gol Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme