generální ředitel

| ČTK |Ekonomika

ČEZ bude kvůli Dukovanům žalovat Škodu JS o další peníze, sdělil generální ředitel Beneš

Energetická společnost ČEZ bude žalovat firmu Škoda JS o další peníze v souvislosti s chybnými kontrolami potrubí v Jaderné elektrárně Dukovany. V rozhovoru to řekl generální ředitel ČEZ Daniel Beneš. ČEZ už loni v listopadu podal na Škodu JS žalobu o náhradu škody 611 milionů korun. Už tehdy uvedl, že částka nemusí být konečná. Plzeňská Škoda JS dlouhodobě tvrdí, že odpovědnost za škody necítí.

|Václav Štefan |Ekonomika

Vojenská zdravotní pojišťovna vypíše konkurz na nového ředitele, rozhodla správní rada

Nový šéf Vojenské zdravotní pojišťovny vzejde z výběrového řízení, rozhodla správní rada společnosti. Konkurz by měla vypsat na příštím zasedání, tedy 25. listopadu. Zástupci ministerstva financí, obrany i zdravotnictví tak chtějí vyřešit personální spor týkající se současného ředitele pojišťovny Karla Šteina, kterého stíhá policie kvůli nehospodárnému nakládání s penězi.

|Jan Pokorný, ČRo, Martin Hromádka |Zprávy z domova

René Zavoral: Chtěl bych, aby Český rozhlas byl důvěryhodným průvodcem občanů

Řízení Českého rozhlasu se od zítřka ujme René Zavoral, který dosud působil ve vedení veřejnoprávního rádia na pozici náměstka pro program a vysílání. Ve funkci generálního ředitele hodlá vytvořit šestiletý finanční plán, zjednodušit strukturu vrcholového managementu nebo posílit autonomii regionálních studií. Chtěl by také prosadit fixaci koncesionářského poplatku na inflaci.

Novým generálním ředitelem Českého rozhlasu bude René Zavoral

| ČRo, Martin Hromádka, Veronika Hlaváčová |Zprávy z domova

Rada Českého rozhlasu vybrala novým generálním ředitelem Reného Zavorala. Dosavadní náměstek pro program a vysílání získal ve druhém kole tajné volby sedm hlasů, jeho protikandidát, bývalý člen představenstva vydavatelství Mladá fronta Tomáš Skřivánek, obdržel hlasy dva. Zavoral by měl vést rozhlas příštích šest let.

| ČTK, Iveta Vávrová |Zprávy z domova

Rada Českého rozhlasu vybrala pět kandidátů na post generálního ředitele

Rada Českého rozhlasu zúžila seznam kandidátů na post generálního ředitele. V tajném hlasování vybrala šesti hlasy Jakuba Končelíka, Tomáše Němečka, René Zavorala a pět hlasů získal Michael Kralert a Tomáš Skřivánek. Radní na mimořádném zasedání vybírali z 26 přihlášek, které formálně splnily požadavky. Finalisté výběrového řízení své vize o budoucnosti veřejnoprávního média radě přednesou na zasedání 20. ledna. Nový ředitel musí být zvolen nejpozději do 3. února.

|Blanka Černá, ČRo, Eva Rajlichová, Mirko Kašpar |Zprávy z domova

Generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan rezignoval

Generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan k 3. listopadu odstupuje z funkce. Rada Českého rozhlasu jeho rezignaci přijala. Stalo se tak jen několik minut před mimořádným zasedáním rady, která se měla zabývat údajným porušením zákona. Toho se měl Duhan podle rady dopustit tím, že v rozhlase pracoval jeho syn Andrej. Peter Duhan ale porušení zákona odmítl.