supermarket

|Ondřej Novák |nepoužívat - Věda

Proč nám velká rajčata ze supermarketů tolik nechutnají? Jsou plná vody, tvrdí vědci

Vědci se nezaměřují jen na vzdálené galaxie nebo záhady lidského mozku. Centrem jejich pozornosti jsou i třeba věci každodenní spotřeby. Jako třeba rajčata ze supermarketů. Ta jsou často zcela bez chuti. A podle vědců z americké University of Florida a čínské Akademie zemědělských věd za to může honba obchodních řetězců za tržbami. Šlechtěná rajčata jsou totiž sice velká, ale plná vody.

| dp |Zprávy ze světa

Nebezpečí britských supermarketů? Dvě ze tří kuřat jsou infikovaná bakterií E.coli, která může i zabíjet

Dvě třetiny čerstvých kuřat prodávaných v britských supermarketech jsou nakažené bakterií E.coli, ukázala nová studie. Úroveň kontaminace je podle vědců mnohem vyšší, než se předpokládalo. Studie uvádí, že pozitivních na E.coli rezistentní vůči antibiotikům bylo 78 procent čerstvých kuřat prodávaných na hlavních ulicích v Anglii. Ve Skotsku to bylo 53 procent, ve Walesu pak 41.

|Petr Kološ |Regiony

Supermarket v areálu bývalé firmy TIBA v Berouně se začne stavět nejdřív za půl roku

V příběhu berounské továrny TIBA se začíná psát další kapitola. Na radnici totiž právě přišly nové stavební plány. Z nich vyplývá, že supermarket, který má stát na místě zbourané textilky, už nebude otevřený nonstop. Přestože se podle prvotních posouzení úředníkům zdá, že investor všechny původní dohody s městem dodržel, což by stavební řízení mohlo urychlit, stavět se nezačne dřív než za půl roku.