doktor

|Jan Kaliba |Zimní sporty

Alpští lyžaři jako zvláštní druh pacientů. Tady jde medicína po jiné koleji, říká lékař Beznoska

Před dvěma lety to byl právě Jiří Beznoska, kdo bral v lyžácích schody po dvou, přelézal bariéru a jako první byl u bezvládně ležícího Ondřeje Banka. Lékař české lyžařské reprezentace je i na letošním mistrovství světa ve Svatém Mořici. Tak vážné zranění českého závodníka jako předloni v Americe naštěstí zatím řešit nemusel, platí to i po nedělních sjezdech. Zato se spolu s doktory ostatních týmů znovu utvrzuje v tom, že lyžař má do běžného pacienta daleko.

|Jan Herget, pir |Zprávy z domova

Poslanec Michal Doktor nevstoupí do nové platformy Karolíny Peake

Nezařazený poslanec Michal Doktor se nepřipojí k platformě Karolíny Peake. Řekl to po schůzce s premiérem Petrem Nečasem. Michal Doktor byl původně členem ODS, po neshodách ale stranu opustil. Současná vláda má však jeho podporu a stejně tak podporuje i vznik nového politického subjektu, který by mohl ve vládní koalici nahradit Věci veřejné.

|Igor Maňour, Veronika Sedláčková |Zprávy z domova

Doktor: Volbu Martina Kuby nejsem schopen akceptovat

Výměna v čele resortu průmyslu a obchodu měla nečekanou dohru uvnitř ODS. Rozhodnutí Petra Nečase svěřit funkci šéfovi jihočeské stranické organizace Martinu Kubovi, přimělo poslance Michala Doktora k vystoupení z Občanské demokratické strany. O tomto dlouholetém poslanci se mluvilo jako o horkém kandidátovi na uvolněnou ministerskou funkci. Proč se rozhodl z ODS odejít, se ho ve večerních Ozvěnách dne ptala Veronika Sedláčková.