Sestřelit je není bezpečné. Americká firma chce nepřátelské drony chytat do sítí

Americká společnosti Airspace Systems testuje software pro odchyt malých bezpilotních zařízení jiným dronem. Firma tak chce najít způsob, jak zvýšit vzdušnou bezpečnost. Drony se totiž technologicky stále zlepšují a podle vedení společnosti mohou představovat hrozbu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americká firma Airspace Systems vyvinula dron, který chytá do sítě jiná malá bezpilotní zařízení | Zdroj: Reuters

„Drony už nepřenášejí jen gramy vážící zásilky. Jsou schopné nést i několik kilogramů a letět při tom i docela rychle. To z nich dělá dobrý nástroj pro přenos zbraní,“ vysvětluje Jaz Banga obchodní záměr firmy Airspace Systems.

Dron, který firma vyvinula, dokáže vystřelit na jiné bezpilotní zařízení odchytovou síť a odtáhnout ho na zem. Podle společnosti totiž není cesta drony s potenciálně nebezpečným nákladem sestřelovat nebo ničit, zvlášť pokud mohou přenášet výbušniny nebo chemické zbraně.

Třeba letectvo USA podle serveru Voanews nedávno otestovalo experimentální brokové náboje pro sestřelování dronů. Firma ale argumentuje tím, že sestřelený dron by mohl spadnout na svůj cíl. Přerušování radiového signálu dronů podle společnosti Airspace Systems také nefunguje vždy. Proto je speciální síť pro chytání jiných bezpilotních zařízení podle nich nejlepší volba.

Banga a jeho tým ale chtějí spíš než samotné drony zákazníkům nabízet příslušný software a know-how.

Americká firma Airspace Systems vyvinula dron, který chytá do sítě jiná malá bezpilotní zařízení | Foto: Reuters

Marie Machytková, pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme