Za 2,6 milionu se ponoříte k Titaniku. Už od příštího roku, slibuje britská cestovní kancelář

Návštěvu místa, na které se podívalo méně lidí než na vrchol Mount Everestu, slibuje britská cestovní kancelář Blue Marble Private. Od roku 2018 plánuje vozit turisty k vraku Titaniku. Výlet bude stát v propočtu 2,6 milionu korun a lístky pro první ponor jsou už vyprodány.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Titanic Belfast | Foto: Titanic Belfast

Titanik leží zhruba čtyři kilometry pod hladinou Atlantiku a turisty by k němu měla dovézt speciálně navržená kapsle z titanu a karbonového vlákna. Ta pojme devět návštěvníků, kteří by si kromě jiného měli během tří hodin prohlédnout palubu lodě a slavné velké schodiště.

Osmidenní výlet není s cenou stanovenou na zhruba 2,6 milionu korun levnou záležitostí. Sumu cestovní kancelář ale údajně zvolila podle ceny za lístek první třídy na palubu slavné lodi v roce 1912 (upravenou o inflaci).

Podle CNN, která na zprávu upozornila, přijímá rezervace na cesty k Titaniku i další společnost z Los Angeles. Zatím ale nezveřejnila ceny ani plán plavby. Slavná loď ale nemusí být nedostupná ani pro lidi, kteří se potápět nechtějí.

V Číně vzniká kopie Titaniku v životní velikosti, která by měla do detailů připomínat slavnou předlohu. Její osud jí nejspíš nehrozí – loď bude odstavena ve vodní nádrži 1200 kilometrů od nejbližšího moře.

moš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme