Cibulková porazila Kuzněcovovou a je ve finále Turnaje mistryň

Slovenská tenistka Dominika Cibulková je poprvé ve finále Turnaje mistryň. Hráčka, která v Singapuru začala dvěma prohrami ve skupině, porazila Rusku Světlanu Kuzněcovovou 1:6, 7:6, 6:4. V druhém semifinále se utkají německá světová jednička Angelique Kerberová a obhájkyně titulu Agnieszka Radwaňská z Polska.

Tenistka Dominika Cibulková se neubránila dojetí

Tenistka Dominika Cibulková se neubránila dojetí | Zdroj: Reuters

Cibulková si přitom zajistila postup do semifinále až na poslední chvíli. Po dvou porážkách jí dala naději výhra nad Simonou Halepovou a definitivně ji pak na druhé místo v konečné tabulce Červené skupiny vytáhla Kerberová dvousetovým vítězstvím nad Madison Keysovou. Naopak Kuzněcovová měla semifinále jisté už před svým závěrečným utkáním ve skupině.

„V prvním setu mě sfoukla, ale dokázala jsem to změnit a vyhrála, protože jsem byla agresivnější. Je to sen a neuvěřitelné, že jsem ve finále,“ řekla Cibulková.

První set bezmála dvouapůlhodinového semifinálového zápasu naprosto ovládla jednatřicetiletá Ruska. Prohrála sice úvodní game, ale pak soupeřce třikrát prolomila podání a získala sedm her v řadě.

Slovenská bojovnice

Bojovná slovenská tenistka, která naposledy Kuzněcovové podlehla v roce 2008 a dnes ji porazila pošesté za sebou, však v druhé sadě vyrovnala hru a třikrát se jí podařil brejk. Ruska sice pokaždé ztrátu okamžitě dotáhla a vybojovala tie-break, v tom ale uhrála jen dva míče.

Zvraty pokračovaly i v rozhodujícím setu. Rozjetá Cibulková vedla 2:0, Ruska se ale vzchopila a otočila na 4:2. Následující tři gamy však zase patřily sedmadvacetileté bratislavské rodačce, která si pak při podání Kuzněcovové vybojovala mečbol a za pomoci pásky ho proměnila.

„Za stavu 4:2 jsem nepodávala dobře a nevyužila jsem svoji výhodu. Dominika hrála agresivněji, tak to bylo,“ řekla Kuzněcovová, která se do Singapuru kvalifikovala na poslední chvíli a narychlo přiletěla z Moskvy.

„Nechci se vymlouvat na únavu, vyčerpání. I kdybych byla, nechala jsem na kurtu vše a na konci tahala za kratší konec. Můžu být na sebe pyšná. Takhle skvělý konec roku jsem nečekala.“