Federer si dal s Murraym rozcvičku uprostřed řeky. Připravovali se na 'Zápas pro Afriku'

Nedávno si tenista Roger Federer zahrál na Vltavě s Tomášem Berdychem. V pondělí si dal v Curychu před charitativním zápasem „Match for Africa“ rozcvičku na plovoucím voru uprostřed řeky Limmat se světovou jedničku Britem Andym Murraym.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předzápasová rozcvička Rogera Federera a Andyho Murrayho | Zdroj: Reuters

Rozcvička na voru byla zahřívacím kolem před večerním charitativním utkáním „Zápas pro Afriku“, které se odehraje v Hallenstadionu s kapacitou 13 tisíc diváků.

Tuto akci pořádá Roger Federer už potřetí. V předchozích dvou exhibicích se osmnáctinásobný grandslamový vítěz utkal s krajanem Stanem Wawrinkou a Španělem Rafaelem Nadalem.

Výtěžek z třetího ročníku exhibičního utkání poputuje na konto nadace Rogera Federera, která byla založena v roce 2003 a má pomoci chudým africkým dětem. K této pomoci inspirovali Švýcara i rodiče. Jeho matka se narodila v Jihoafrické republice, a proto si Federer vybral jižní Afriku, kde pomáhá se vzděláním.

Andy Murray se kurty vrátí po čtyřtýdenní pauze, kdy řešil problémy s loktem. „Cítím se lépe. Poslední čtyři až pět dní jsem trénoval. Měl jsem problémy s loktem, mohl jsem dělat všechno kromě podání,“ uvedl Murray.

Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme