Ještě mi nedochází, co jsem dokázala. Po zápase jsem plakala, přiznala tenistka Cibulková

Na Turnaj mistryň se dostala poprvé v životě a stejně jako Petra Kvitová v roce 2011 se z něj bude vracet s titulem. Slovenská tenistka ve finále dvouhry v Singapuru porazila světovou jedničku Němku Kerberovou hladce 6:3, 6:4 a dosáhla zatím největší výhry v kariéře.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dominika Cibulková po výhře na Turnaji mistryň | Foto: Reuters

Turnaj mistryň jste si zahrála poprvé a hned jste ho vyhrála. Jaké je to být šampionkou?

Ještě mi to úplně nedochází. Když jsem proměnila mečbol, tak šly všechny emoce ze mě ven. A jak byl potom ten ceremoniál, tak jsem byla nějaká otupělá a trochu mimo. Stále jsem nechápala, co se vlastně stalo. V šatně jsem se potom strašně rozplakala, bylo to téměř neuvěřitelné. Stále si to neuvědomuji, ale určitě to přijde.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Dominikou Cibulkovou po vítězství na Turnaji mistryň mluvil reportér ČRo Jaroslav Plašil

Když jste plakala v šatně, co se vám honilo hlavou?

Nevím, nedá se to popsat slovy. Byl to výbuch emocí a štěstí. Díky tomu, jak jsem hrála, tak jsem věřila, že ten zápas můžu vyhrát. Už od včerejšího večera jsem si ten zápas přehrávala v hlavě.

V závěru jste fanoušky pořádně napínala, protože těch mečbolů bylo hned několik. Čím to bylo, že jste to nakonec zvládla?

Napínala jsem trochu i sebe, byly to nervy. Byl to moment, kdy jsem si uvědomila, o co hraji. Myslím si ale, že je to normální a lidské. První mečboly byly těžké, ale potom jsem ukázala, jak jsem silná a to tím, že jsem dokázala odvrátit ty brejkboly. Dokázala jsem se pak hned soustředit na další míček. Bylo to těžké – chvíli jsem byla blízko a pak zase daleko. V tu chvíli jsem byla strašně mentálně silná. Po zápase jsem mluvila s mentálním koučem a řekl, že to, jak jsem to zvládla, byl úplný masakr.

Na Slovensku a možná i v Česku vám fandilo mnoho fanoušků. Co tomu říkáte?

Velmi to pro nás znamená. Sledovalo to hodně lidí a jsem ráda, že jsem jim byla schopná dodat dobrou náladu a štěstí. Jsem ráda, že můžu reprezentovat Slovensko. Pan prezident Andrej Kiska napsal nádherný status, takže to sledují skoro všichni.

Jaroslav Plašil, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme