Karolína Plíšková se v reprezentaci rychle prosadila. Když ji poprvé nominovali, byla na nákupech

České tenistky zažijí ve Štrasburku už páté fedcupové finále, ale dost možná také jednu premiéru. Pokud bude Karolína Plíšková na víkendové utkání s domácími Francouzkami dobře připravená, bude mít výběr kapitána Petra Pály v zápase o titul jinou jedničku než v předchozích letech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karolína Plíšková na úvod Turnaje mistryň zdolala Muguruzaovou | Foto: Reuters

Před dvěma lety si Petra Kvitová přála, aby nastupující generace mladých tenistek české reprezentaci brzy pomohla.

Týmová jednička všech finálových zápasů v éře kapitána Petra Pály seděla u stolu po vítězném duelu s Německem, a když vyprávěla, podívala se i vedle sebe na tehdejší náhradnici Karolínu Plíškovou.

Přehrát

00:00 / 00:00

Karolína Plíšková se v žebříčku WTA vyšplhala na šesté místo a po Petře Kvitové se také stala českou jedničkou

Ta chvíle byla opravdu velmi krátká, protože vzestup Plíškové v týmovém Fed Cupu byl od té doby hodně rychlý.

Čtvrt roku od finále s Německem protáhla výběr oslabený o největší opory úvodním kolem v Kanadě, postupně poznávala náročnost soutěže a v utkání o titul s Ruskami se podílela na dvou bodech.

„Vzpomínám, že jsem byla na nákupech a kapitán mi zavolal, že nastoupím. Nečekala jsem to, byl to pro mě šok. Nakonec jsem odehrála tři zápasy. První se Šarapovovou byl pro mě drsný, ale pomohl mi do dalšího dne i do dalších Fed Cupů,“ zavzpomínala Plíšková.

Letos se na podzim v zatím životní sezoně světovou pětkou také sama stala. Teď je na žebříčku WTA šestkou, je také českou jedničkou, a pokud ji kapitán Petr Pála takto napíše na soupisku pro páteční los, vůbec poprvé v kariéře povede čtyřiadvacetiletá rodačka z Loun český tým ve fedcupovém finále.

„Je to těžký. Sezona je dlouhá, byla jsem v Americe a v Asii, takže už se cítím unavená. Jsou to poslední dva tři zápasy, takže se určitě připravím a zkusím zahrát dobrý tenis,“ dodala Karolína Plíšková.

Jaroslav Plašil, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme