Kvitová postoupila do semifinále v Lucemburku, soupeřku vyprovodila kanárem

Čtvrtfinálové zápasy s českou účastí na ženském turnaji v Lucemburku trvaly necelou hodinu a v obou diváci viděli 'kanára'. Zatímco Petra Kvitová jednoznačně porazila Švédku Larssonovou, Denisa Allertové podlehla Belgičance Kiki Bertensové.

Tenistka Petra Kvitová

Tenistka Petra Kvitová | Zdroj: Reuters

Petra Kvitová porazila Johannu Larssonovou i ve čtvrtém vzájemném zápase. Ale zatímco v Indian Wells se se Švédkou trápila ve třech setech, v Lucemburku trvalo utkání necelou hodinu.

Larssonová se držela pouze v úvodu prvního setu, kdy si obě soupeřky dvakrát sebraly podání. Od stavu 2:2 ale jasně vládla na kurtu Češka. Vyhrála deset her v řadě a Švédka v závěru rezignovala.

Po výhře 6:2 a 6:0 za 56 minut postoupila Petra Kvitová do semifinále, kde se utká s Američankou Lauren Davisovou.

Ještě o minutu kratší byl zápas Denisy Allertové s domácí Kiki Bertensovou. Pražanka od úvodu nestačila. První set prohrála s nulou na kontě za 21 minut.

Ve druhé sadě se sice stá hráčka světa dostala do vedení 4:3, jenže v následujících třech gemech uhrála dohromady dva míče. Po prohře 0:6 a 4:6 se s Lucemburskem loučí, jejím nejlepším výsledkem v sezoně zůstává zářijové semifinále v Taškentu.

Výsledky tenisového turnaje žen v Lucemburku
Dvouhra - čtvrtfinále:
Kvitová (1-ČR) - Larssonová (8-Švéd.) 6:2, 6:0, Bertensová (3-Niz.) - Allertová (ČR) 6:0, 6:4.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít