Murray porazil na Turnaji mistrů i Nišikoriho a má druhou výhru

Světová jednička Brit Andy Murray vyhrál na tenisovém Turnaji mistrů i podruhé. Domácí favorit porazil v londýnské O2 aréně Japonce Keie Nišikoriho 6:7, 6:4, 6:4 v nejdelším zápase historie turnaje, který trval tři hodiny a 21 minut. Murray je blízko postupu do semifinále, jistotu může mít už ve středu večer.

Andy Murray (vpravo) je na dobré cestě k postupu ze skupiny

Andy Murray (vpravo) je na dobré cestě k postupu ze skupiny | Zdroj: Reuters

Murray prodloužil svoji neporazitelnost na 21 zápasů a udělal další krok k premiérovému zisku trofeje z prestižní závěrečné akce sezony ATP Tour.

Večerní zápas skupiny Johna McEnroea sehrají Švýcar Stan Wawrinka a Chorvat Marin Čilič od 21:00. Pokud Čilič zvítězí, bude mít Murray postup jistý.

Skotský tenista od Roland Garos prohrál jen tři zápasy, ovládl Wimbledon, olympijské hry v Riu, vyhrál turnaje v Pekingu, Šanghaji, Vídni a Paříži a skvělou sezonu završil posunem na post světové jedničky.

Na Turnaji mistrů se mu po Čiličovi podařilo udolat i Nišikoriho, byť po napínavé koncovce ztratil první set trvající hodinu a 26 minut. Další dvě sady už urval Murray pro sebe. "Bojoval, donutil mě dostat ze sebe to nejlepší," řekl domácí tenista.

Jistým semifinalistou Turnaje mistrů už je ve druhé skupině srbský obhájce titulu Novak Djokovič, který se snaží před Murrayho vrátit do čela světového žebříčku.