Murray porazil v Londýně Djokoviće a slaví první triumf na Turnaji mistrů

Britský tenista Andy Murray porazil ve finále Turnaje mistrů Srba Novaka Djokoviće ve dvou setech 6:3 a 6:4 a poprvé v kariéře slaví vítězství na vrcholu sezony. Díky výhře na londýnském turnaji si navíc Murray udržel post světové jedničky a má tak jistotu, že na prvním místě setrvá až do konce roku.

Tenista Andy Murray poprvé v kariéře vyhrál Turnaj mistrů

Tenista Andy Murray poprvé v kariéře vyhrál Turnaj mistrů | Zdroj: Reuters

Duel mezi Murraym a Djokovićem trval jen něco málo přes 100 minut, tedy kratší dobu, než se před zápasem možná očekávalo.

Skotský tenista nejprve ovládl první set za 47 minut v poměru 6:3. Výhru v první sadě si zajistil především zásluhou úspěšného brejku v osmé hře. Na podobný skalp mohl dosáhnout už při předchozím podání Srba, ale tehdy se bývalá světová jednička dokázala ještě ubránit.

Ve druhém setu se Murray brejku dočkal hned na úvod poté, co v prvním gamu na čtvrtý pokus využil brejkbol.

V dalším průběhu hry si oba tenisté prohráli po jednom podání, což byla dobrá zpráva především pro Murrayho, jenž tak dokráčel k výhře nejen ve druhé sadě, ale i v celém turnaji.

„Jsem velice šťastný, že jsem vyhrál. Skončit rok jako první hráč světa je něco neobyčejného. To jsem nikdy nečekal,“ prohlásil po zápase Murray.

Andy Murray se vítězství na Turnaji mistrů dočkal na osmý pokus – navíc se mu to podařilo jako prvnímu Britovi. Poprvé se na této akci objevil v roce 2008 a jeho dosavadním maximem byla tři semifinále.

Jiné pocity naopak prožívá Djoković, který si ve svém šestém finále na Turnaji mistrů připsal první porážku.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít